4 yıldır Rusya’da tutuklu…. Biden idaresine isyan etti

Fergus

New member
Rusya’da tutuklu ABD’li Bayan Basketbolcu Brittney Griner’ın bugün Rusya ile yapılan tutuklu takası kapsamında hür kalmasının akabinde, yaklaşık 4 yıldır Rusya’da tutuklu bulunan eski deniz piyadesi Paul Whelan, CNN’e konuştu.

Whelan, “Serbest bırakılmam için Biden idaresinin daha epeyce efor sarf etmemesinden dolayı epeyce büyük hayal kırıklığına uğradım. Tutukluluğumun neredeyse dördüncü yılı geliyor. Asla işlemediğim bir hata için tutuklandım” tabirini kullandı.

‘Bavulum hazır, yalnızca uçağa gereksinimim var’

Griner’ın hür kalmasından dolayı epeyce şad olduğunu belirten Whelan, Rus hükümetinin kendisini “casuslukla” suçladığını, bu niçinle de kendi davasının daha sıkıntı bir müddetç gerektirdiğini söylemiş oldu.

Whelan, Biden idaresinden kendi probleminin bir an evvel çözülmesini beklediğini belirterek, “Biden’a göndermek istediğim bir bildiri olsaydı, şu anda muhakkak bir an evvel çözülmesi gereken bir durumun ortasında olduğum olurdu. Bavulum hazır. Meskene gitmeye hazırım. Yalnızca gelip beni alacak bir uçağa gereksinimim var” dedi.