63 yıllık siparişi meskenin duvarından çıktı

Fergus

New member
Grace ve Rob Jones, 1959’da inşa edilen, 2015’te satın aldıkları Crystal Lake kentindeki konutta kısa mühlet evvel onarım çalışmalarına başladı.

Rob Jones, 16 Nisan’da banyoda çalışırken tuvalet kağıdı askısının duvardan sökerken konutun inşa edildiği 63 yıl evvelden kaldığı anlaşılan patates kızartmaları ve fast food zincirinin logosu yer alan paket kağıtlarını buldu.

“Duvarın ortasında bir şey olduğunu fark ettim. Evvel ceset kesimi üzere bir şey olmasından korktum. Büyük ölçüde yapışmıştı bu niçinle çıkarmam güç oldu ve ne olduğunu görür görmez epey şaşırdım. Eşim de gözlerine inanamadı” diyen Rob Jones’un bulduğu ‘vintage sipariş’te logonun yanı sıra McDonald’s’ın birinci maskotu Speedee’nin de vardı. Burgerler yenmişti lakin patates kızartmaları rengi kararmış da olsa duruyordu.

Diken’n aktardığına göre, Rob Jones, inşaat ustalarının çalışırken öğlen yemeği yiyip pakedi orada unuttuklarını düşündüklerini, yeni konutlarının duvarına gizlenmiş bir ‘hazine’ bulacaklarını akıllarından geçirmediklerini söylemiş oldu.

Cumhuriyet’in aktardığı habere göre, Grace Jones da buldukları pakedin fast food zincirini epeyce seven annesinin ilgisini çekeceğini anlattı.

Çift, ‘hazine’yi ‘doğru yer ve amaç’ için satacaklarını söylemiş oldu.