” Aktif politikaların uygulanması için Ecco Sviluppo Lavoro Italia ajansı”

abastard

New member
Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yeniden yapılanma süreci, daha önce Anpal'a atfedilen çalışma politikalarının planlama işlevlerini ve ilgili topluluk fonlarının yönetimini Dicastery'ye geri getiriyor. Bu bağlamda, Sviluppo Italia Spa, aktif ulusal ve bölgesel politikaların geliştirilmesinde ve uygulanmasında itici, açık ve derin bir rol oynama göreviyle 1 Mart'ta doğdu. Bakanlığın kurum içi bölge dairesinin yönetim kurulunda Bölgelerden bir temsilcinin bulunması bekleniyor. Bu, Anpal ve Anpal Servizi'nin 1 Mart'tan itibaren faaliyetlerini durdurduğunu hatırlatan bir notta bildirildi.

“İşgücü arzı ve talebi arasındaki uyumsuzluğun üstesinden gelmek, gerçek anlamda kapsayıcı bir işgücü piyasası için ulaşılması gereken hedefler arasındadır. Buradan, aktif politikaların yönetiminin basitleştirilmesinin, işgücü politikalarının genel reformunda ve aralarındaki ilişkilerde temel bir rol oynadığı sonucu çıkmaktadır. Belirli yetki alanlarında Eyalet ve Bölgeler”, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Marina Calderone yorumunu yapıyor. “Kamu ve özel hizmetlerin niteliksel olarak güçlendirilmesi, eğitim ve öğretim sistemi ve işletmelerle ortaklık ağlarının geliştirilmesi, iş arayanlarla teklif edenler arasındaki mesafenin azaltılmasında kilit noktaları temsil ediyor”, diye bitiriyor.

Ajansın başkanı ve CEO'su Paola Nicastro, “Sviluppo Lavoro Italia, aynı zamanda bölgesel bölgelerdeki operasyonel ofislerin yaygın varlığı sayesinde, süreçleri kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı olarak yaratıldı”, diyor ve Bölgeler ile sinerjik bağlılığın altını çiziyor İşçilerin becerilerini geliştirmeye yatırım yapan ve “kaliteli istihdamın büyümesine ve üretim sistemimizin rekabet edebilirliğine” katkıda bulunan bir işgücü piyasasının inşası.