Alice Mansergh, Turizm İrlanda’nın yeni CEO’su

abastard

New member
Alice Mansergh, Turizm İrlanda’nın yeni İcra Kurulu Başkanıdır. Şu anda Google Müşteri Çözümleri, Birleşik Krallık ve İrlanda Genel Müdürü ve Dublin merkezli Google Emea Kurumsal İtibar Lideri, stratejik liderlikte 20 yıllık deneyim, önde gelen uluslararası pazarlama ekipleri, tüketici ve kurumsal sorumluluğu hedefleyen marka bağlılık stratejileri konusunda uzman, Alice Mansergh, turizm sektöründe kamu ve özel ortaklarla sağlam bir profesyonel deneyime sahiptir ve son beş yıldır Fáilte Ireland yönetim kurulu üyesidir. İrlanda ve İngiliz Edebiyatı alanında Trinity College Dublin ve liderlik gelişimi alanında İrlanda Yönetim Enstitüsü mezunudur.

2004 yılında Google’a katıldı ve burada Birleşik Krallık ve İrlanda Operasyon Başkanı; B2B EMEA müşteri pazarlama müdürü; Chrome Pazarlama Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu ve Birleşik Krallık Tüketici Pazarlama direktörü olarak, Google’ın uluslararası pazarlama ekiplerine liderlik ederek tüketicilere yönelik markaları destekledi ve çeşitli önemli pazarlarda TV, outdoor ve dijital medya için ödüllü yaratıcı kampanyalar geliştirdi. İngiltere, Fransa, Almanya ve Orta Doğu dahil olmak üzere.

Atama, Kuzey Güney Bakanlar Konseyi’nin (NSC) resmi onayına tabi olacak ve Alice Mansergh, 18 Eylül 2023’te görevine başlayacak.

İrlanda Turizm Başkanı Christopher Brooke şunları söyledi: “Zorlu ve rekabetçi bir uluslararası seçim kampanyasının ardından, Turizm İrlanda’nın yeni CEO’su olarak Alice Mansergh’ı seçtiğimiz için çok mutluyuz. Geniş uluslararası pazarlama deneyiminin yanı sıra dijital trendleri analiz etme ve yorumlama konusunda güçlü bir yeteneğe sahip son derece profesyonel bir stratejik lidersiniz. İyileşme yolunda ilerlemeye devam eden sektörümüz için önemli bir zamanda, Tourism Ireland ekibine stratejik liderlik sağlayacak.”

“İrlanda adasına yönelik denizaşırı turizmi yeniden inşa etme yolculuğunun bir parçası olarak, yurtiçi ve yurtdışındaki turizm endüstrisi ortaklarımızla birlikte çalışacak ve onları destekleyecektir. Alice Mansergh, Kuzey İrlanda Ekonomi Bakanlığı ile de yakın işbirliği içinde çalışacak; İrlanda’da Turizm, Kültür, Sanat, Gaeltacht, Spor ve Medya Departmanı; Kuzey Güney Bakanlar Konseyi (NSC), Fáilte Ireland ve Tourism Northern Ireland ile” diye ekledi.

Gelecekteki rolünü kabul eden Alice Mansergh, “Bu pozisyonu üstlenmek benim için bir onur. Turizm benim için bir tutku ve son beş yıldır Fáilte Ireland yönetim kurulunda hizmet vererek turizm ürünlerinin gelişimini ve sektöre yatırımı destekliyorum. Turizmin İrlanda adası genelinde ekonomide ve toplumlarda oynadığı yaşamsal rolün benim için net olduğunu; Bu nedenle, Tourism Ireland ekibinin yetenekli insanlarıyla tanışmak ve onlarla çalışmak için sabırsızlanıyorum. Geleceğin neler getireceği ve İrlanda adasındaki turizm endüstrisi adına organizasyonumuzla neler başaracağımız konusunda heyecanlıyım.”