Amazon, İtalyan işçilerin %51'i için hazırlık eğitimi, geleneksel derecelere göre daha faydalı

abastard

New member
Her iki İtalyan çalışandan biri (%51) iş başında eğitimin insanları hazırlamak için geleneksel üniversite yeterliliklerinden daha yararlı olduğuna inanıyor: Amazon'dan görevlendirilen kariyer ve işyeri eğilimleri üzerine yeni bir İtalyan araştırmasından ortaya çıkan şey bu. Aslında, İtalyan işçilerin çoğunluğu (%55) üniversitelerin profesyonel olarak gelişmek için gerekli tüm becerileri sağlamadığı konusunda hemfikir ve ek bir eğitim kursu tamamlayanlar arasında beşte ikisi (%42) kabul ediyor Şu anda yürüttükleri işin akademik kariyerleriyle bağlantısı yok.

Ipsos tarafından Avrupa düzeyinde gerçekleştirilen 'İşin geleceği ve mesleki gelişim' Amazon araştırması, İtalyan çalışanların çoğunluğunun (%91) belirli bir amaç doğrultusunda yeni bir beceri edinmenin de eşit derecede önemli olduğuna inandığını ortaya çıkardı. yıl, kişinin kariyer yolunu geliştirmek veya terfi almak (%87). Bir iş veya rol değişikliği düşünüldüğünde, ankete katılanların %89'u kariyer geliştirme eğitiminin kendileri için gerekli, çok veya bir dereceye kadar önemli olduğunu ve potansiyel bir işveren tarafından sunulan eğitim programlarının iş esnekliğinden daha fazla veya eşit derecede önemli olduğunu (%84) söylüyor. ve şirket kültürü (%82).

Bu durumun olası bir açıklaması, yanıt verenlerin çoğunun, kariyer gelişimi için faydalı yeni beceriler edinme programlarına erişim sunan bir şirkette çalışmak konusunda kendilerini motive (%39), teşvik edilmiş (%35) ve iyimser (%29) hissedeceklerini söylemesidir. Ayrıca, İtalya'da yaklaşık beş kişiden biri (%19) eğitim kurslarına kendi başına ödeme yapamayacaklarını itiraf ediyor.

Amazon, Avrupa'daki eğitim programlarına 100 milyon Euro'dan fazla yatırım yaparak iş dünyasının ve becerilerin gelişimini tahmin edebilmenin ve tahmin edebilmenin önemini anladı. 2014 yılında, 11 İtalyan okul ve üniversitesindeki ulusal olarak tanınan kurslar için arka arkaya dört yıl boyunca okul masraflarının %95'inin 8.000 Euro'ya kadar ödenmesini sağlayan Kariyer Seçimi programını başlattı. İtalya genelindeki Amazon çalışanları için Kariyer Seçimi, teknolojiden sürdürülebilirliğe, işletme yönetiminden lojistiğe kadar farklı sektörlerde eğitim kursları sunuyor.

Amazon, Avrupa'da Kariyer seçiminin onuncu yıldönümü münasebetiyle 2024 yılında, Avrupa teklifine 25'ten fazla yeni eğitim programı eklemek ve böylece binlerce çalışana ihtiyaç duyacakları becerileri kazandırmak amacıyla 40 milyon Euro tutarında bir yatırım ayırdı. çalışma dünyasının mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarına cevap verebilir. Şu anda İtalya'daki Amazon çalışanları, hem Amazon'da hem de başka yerlerde potansiyellerini geliştirmek ve artırmak amacıyla 20'den fazla farklı program arasından seçim yapabiliyor. 2024 yılında uygulamaya konulan yeni eğitimler arasında siber güvenlik uzmanları ve ağ güvenliği uzmanlarına yönelik kurslar da yer alıyor.

Programa, 2014 yılındaki lansmanından bu yana İtalya'daki 3.000'den fazla Amazon çalışanı katıldı. Bazıları Kariyer Seçimi ile kazanılan yeni beceriler ve sertifikalar sayesinde diğer kariyer fırsatlarını takip etmek için şirketten ayrılmaya karar verirken, birçoğu yeni roller üstlenerek ve kariyerlerini geliştirerek kaldı. Proje mükemmel sonuçlar elde etmeye devam ediyor: 2023'te İtalya'da yaklaşık 10 çalışandan biri Kariyer seçimine katılmak üzere seçildi.

Cividate al Piano'daki (BG) Amazon dağıtım merkezinde İK ortak ortağı olan Aurora şöyle açıklıyor: “Amacım insanlarla iletişim halinde çalışmaktı ve Kariyer Seçimi sayesinde başarılı oluyorum” ve şöyle devam ediyor: “Amazon'a 6 yıl önce Depo operatörünün rolü. Kariyer Seçimi programı hayatımı değiştirdi: İlk İngilizce kursundan sonra İnsan Kaynakları alanında ikinci bir kursa katıldım ve bu bana yapmak istediğim şey için temel olan yeni beceriler kazanmamı sağladı. Başlangıçta Öğrenme ve Gelişim ekibinde eğitmen olarak çalıştım, daha sonra bir pozisyon açıldı, mülakatı geçtim ve geçen yıl İK fonksiyonuna katıldım. Ben hırslı bir insanım ve bu araçlar büyümeme yardımcı oldu” diye ekledi.

Çalışma dünyasının gelecek senaryolarına odaklanan çalışma, eğitimin çalışanların endişelerini hafifletmek için nasıl temel bir varlık teşkil edeceğini gösteriyor. Aslında %46 kadarı önümüzdeki yıllarda işlerini yapmaya devam etmek için gerekli becerilere sahip olamamaktan korkuyor.

Ayrıca, yanıt veren on kişiden yaklaşık yedisi (%71) şu anda çalışan kişilerin gelecekte profesyonel rollerini sürdürmek için çalışmaya devam etmeleri ve kendilerini güncellemeleri gerektiğine inanıyor. Ancak çalışanların yalnızca %14'ü olası bir mesleki yol değişikliğinde kendilerini destekleyebilecek eğitim kurslarına erişimlerinin olduğunu söylerken, on çalışandan ikisi (%22) mevcut işverenlerinde böyle bir şeyin olmadığını söylüyor. olasılık.

Salvatore Iorio şöyle konuştu: “En son araştırmalar ve Kariyer Seçimi programımızın son 10 yıldaki büyümesi, İtalya'daki işçilerin somut, ilgili ve erişilebilir beceriler üzerinde eğitim programları ve beceri geliştirme yoluyla becerilerini geliştirmeye yönelik güçlü isteklerini açıkça ortaya koyuyor” dedi. , İtalya'daki Amazon Operasyonları İK direktörü.

“Amazon'un İtalya'daki Kariyer Seçimi beceri eğitimi programının onuncu yıldönümünü eğitim teklifini daha da genişleterek kutlamaktan gurur duyduğunu vurguladı, böylece ülke çapında binlerce meslektaşı büyüyebilecek, eğitime devam edebilecek ve iş hayatına atılabilecek. Amazon içinde ve hatta dışında yeni kariyer fırsatlarını yakalayabilecek bir konumda. Bu araçları çalışanlarımıza vermenin, yalnızca teşvik edici değil aynı zamanda gerçekten kapsayıcı bir çalışma ortamı yaratmak için önemli olduğuna inanıyoruz.”

Kariyer Seçimi programı şu anda Avustralya, Kanada, Kosta Rika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Polonya, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD'deki Amazon çalışanlarına açıktır. Program, üçüncü taraf ortak eğitimciler için sıkı bir seçim sürecini içerir; çalışanlara eğitim programları aracılığıyla yardımcı olmaya odaklanan, onlara iş gücüne geçiş konusunda yardımcı olan ve genel olarak mesleki başarıya yol açan eğitimler sunan ortakların seçilmesini içerir.