“Evet, garanti ve kullanıcı koruması olarak mesleki eğitim”

abastard

New member
Ulusal Vergi Enstitüsü (Int), 2013 tarihli 4 sayılı Kanun uyarınca bir profesyonel temsil derneğine kayıtlı profesyoneller için zorunlu olan, 2024 yılında mesleki güncellemeye de yoğun bir şekilde odaklanacaktır. Int'nin üyelerine her zaman ilettiği mesaj, yasal düzenlemelerin ötesinde, ve düzenleyici yükümlülükler nedeniyle, vergi uzmanının müşterilerine kaliteli profesyonel danışmanlık sağlamak için kendisini sürekli güncellemesi ve eğitmesi gerekir. Sürekli güncellenmek amacıyla, 18 ve 25 Ocak 2024 Cuma tarihlerinde ilk ikisinin ardından, bütçe kanunları, vergi kanun hükmünde kararnameler ve vergi reformunu uygulayan kanun hükmünde kararnamelerde yer alan 2024 yılı vergi yenilikleri hakkında bir dizi ücretsiz webinar düzenlendi. Milleproroghe kararnamesi üzerine yeni bir eğitim etkinliği düzenlenecek; bu etkinlik, katılımı Uluslararası Yasa ve yönetmeliklere uygunluk açısından geçerli eğitim kredileri kazanmanıza olanak tanıyacak bir web semineri olacak.

Dijital platformdaki toplantılar da ertelenmiş olarak görüntülenebilir ancak bu durumda eğitim kredilerinin edinilmesine katılım, canlı olarak olduğu gibi izlenmeyecek, ancak bir anketin doldurulmasıyla bağlantılı olacaktır. Ayrıca, mesleki eğitim ve güncellemede artık vazgeçilmez olan dijital sistemlerin kullanımının ötesinde, Ulusal Vergi Avukatları Enstitüsü, Young Tax Lawyers Int'nin koordinasyonu sayesinde, önümüzdeki 6 Mart'ta Milano'da yüz yüze bir çalışma toplantısı düzenledi. Ulusal Başkanlık sponsorluğunda düzenlenen ilk oturumda Avrupa ve ulusal vergilendirme sorunları, ikinci oturumda ise uluslararası vergi uzmanları için etik yükümlülükler ve operasyonel fırsatlar ele alındı.

Etkinliğe, Avrupa Parlamentosu üyesi Isabella Tovaglieri ile Finans ve Hazine Komisyonu Başkanı Senatör Massimo Garavaglia da kurumsal konuk olarak katılacak. Genç Vergi Avukatlarının ulusal koordinatörü Alessandro Della Marra, ulusal sekreter Edoardo G Boccalini ve ulusal başkan Riccardo Alemanno da dahil olmak üzere Uluslararası İlişkilerin liderleri de katılacak. İkinci oturumda genç vergi uzmanları yer alacak, hatta bunlardan üçü Ilaria Alemanno, Deborah Lazzarini, Marco Zilio vergi uzmanının fırsatları, işlevleri, düzenleyici ve etik yükümlülükleri hakkında raporlar sunacak. “Mesleki eğitime yalnızca yasal ve düzenleyici yükümlülükler nedeniyle değil, aynı zamanda kullanıcıların garantisi ve korunması nedeniyle gösterilen ilgi. Ayrıca Milano etkinliğinin genç profesyonelleri kahramanlar olarak görmesinden ve onların görevinin vergi uzmanlarının görev ve haklarını vurgulamak olmasından da özellikle memnunum. . Bu şekilde kategorinin etik-profesyonel büyümesinde aktif bir rol aldıklarını gösteren gençler”, diye ilan etti başkan Alemanno.