Federmanager, 2022’nin en iyi 10 yöneticisini ödüllendiriyor

abastard

New member
Federmanager Youth Group tarafından düzenlenen yarışmada seçilen ve Fasi’nin desteğiyle tanıtımı yapılan ‘Genç Yönetici’ Ödülü’nü ve 2022’nin en iyi yöneticisini kazanan 10 genç yeteneğin ödül töreni Milan Polytechnic’in Bovisa Kampüsü’nde gerçekleştirildi. , mal ve hizmet üreten şirketlerin yöneticileri için ek sağlık fonu. Yılın en iyi ‘Genç yöneticisi’ ödülü, Barnes’ın küresel satış başkan yardımcısı Emanuele Orlando’ya verildi.

Orlando, uluslararası düzeyde de etkili bir şekilde faaliyet göstermesini sağlayan tanınmış liderlik becerileri nedeniyle gıpta ile bakılan ödülü aldı. Ödüle ek olarak, kazanan, girişimin ortağı olan Polimi işletme lisansüstü okulundan bir Executive MBA’e katılma fırsatı da kazandı. ‘Muhteşem 10’ ile ödüllendirilen diğer yöneticilerin isimleri şunlardır: Saras Spa’da finansal tedarik zinciri başkanı Davide Arduini; Sergio Commendatore, BusItalia’da (FS Group) iç denetim ve rüşvetle mücadele yolsuzluk yöneticisi; IMA Automation genel müdürü Alireza Filè Moussavi; Chiara Mangiarini, ICE Pharma’da grup insan kaynakları direktörü Giorgio Martini, Stellantis’te Paint Capex Logistic, Satın Alma Küresel Başkanı Alice Minuto, Figari Trade Solution’ın ortak sahibi Cesare Mosca, Autostrade per l’Italia Tiziana Musacchio’da Yönetim ve Planlama Başkanı , ABBVIE’de Nöroloji, Küresel Tıbbi İşler Tıbbi Direktörü Gabriele Pedone, Leonardo – Helikopter Bölümü’nde Dünya Çapında Çift Kullanımlı Platform Kontrolü Başkanı Francesca Protano, CNH Industrial’da Kurumsal Geliştirme Direktörü.

Tanıma, kendilerini beceri, mesleki gelişim ve akademik geçmiş açısından öne çıkaran 44 yaşın altındaki kişilere yöneliktir. Alınan yaklaşık 300 başvuru, Federmanager Youth Group temsilcilerinden ve ManpowerGroup’un üst düzey ve üst düzey yöneticilerin aranması ve seçilmesine adanmış markası Jefferson Wells’in uzmanlarından oluşan bir değerlendirme komitesi ve baskının bir başka sponsoru tarafından incelendi. Şimdi beşincisi düzenlenen Ödül, ‘WE-BE: esenlik gündemde’ girişimi için seçilen başlığın da gösterdiği gibi, yönetim nüfusu için sağlık kültürü ve önleme üzerine tartışma için bir fırsattı.

Refah, yönetim politikalarına ve şirket organizasyon modellerine rehberlik etme noktasına kadar, yöneticiler için giderek daha önemli bir faktörü temsil ediyor. Aşamalara kayıtlı yaklaşık 3.000 yöneticiden oluşan bir örneklem üzerinde yürütülen ve etkinlik sırasında sunulan tematik ankete göre, yöneticiler sağlık, sosyal güvenlik, sigorta kapsamı gibi sağlık, sosyal güvenlik, sigorta kapsamı varlığına 1-10 arası bir ölçekte 8,2 değeri veriyor. mesleki refahın bileşenleri. “Yetenek ve becerilerin geliştirilmesi adına her yıl yenilenen Federasyonumuz için kapsayıcı bir bakış açısıyla büyük bir atama.

Federmanager başkanı Stefano Cuzzilla’ya göre, “Genç yöneticilerimiz, ülkenin karşı karşıya olduğu zorluğu tam olarak kavrama, yani üretim sistemini inovasyon ve sürdürülebilirlik adına tüm anlamlarıyla büyütme becerilerini gösteriyor. Kişinin varlığı, güvenilir olarak kabul edilmek isteyen herhangi bir kalkınma perspektifi için temel bir unsurdur”.

Fasi başkanı Marcello Garzia’ya göre “akut, kronik ve kendi kendine yetememe ile birlikte ‘refah’ ana ilgi alanlarımızdan biridir. Kurumsal refahın geniş bağlamında, sağlık hizmetleri ön saflarda yer almıştır; tamamlayıcı; fonlar, aslında, sağlığın artık sadece hastalık veya yaralanma durumunda tedavi için bir talep olmadığı, hem tanısal hem de davranışsal tipte önleme ve doğru tedaviye rehberlik eden erkek ve kadın işçilerden gelen talebin kesin gelişimine giderek daha fazla yanıt veriyor. Fasi’de bizim için yardım edilen nüfusumuzun, özellikle de genç olanın sağlığının temel direklerini temsil eden yaşam tarzları” diye ekliyor.

“Genç yöneticileri ödüllendirmek – Garzia – en iyi profesyonellerimize saygı göstermek ve ülkemizin ifade edebileceği insan kaynaklarının kalitesini mümkün olan en iyi şekilde yorumlayabildiğimiz için şükranlarımızı ifade etmek için önemli bir fırsatı temsil ediyor” .

Antonella Moretto, “Yaşam boyu öğrenme, karşı karşıya olduğumuz büyük geçişlerin (yeşil ve dijital) beceri boşluklarını belirginleştirdiği tarihi bir anda, yöneticilerin pazarın zorluklarına ayak uydurmasına olanak tanıyan hızlandırıcı olduğunu kanıtlıyor”, diye ekliyor, Polimi GSoM’nin açık programları için dekan yardımcısı.

“Şirketler için sürekli öğrenmeye yatırım yapmak, işbirlikçilerin şirket içinde büyümesini sağlama ve böylece şirketlerin kendileri için rekabet gücü sağlama olasılığını temsil eder. Yarının yöneticilerine aktarmayı taahhüt ettiğimiz sürekli eğitimin önemine dair bir farkındalık. ‘Genç Yönetici’ ödülüne verilen destek, kazananlara Executive MBA’lerimizden birine katılım sunarak bunun somut bir örneğidir” diye devam ediyor.

Federmanager Gençlik Grubu ulusal koordinatörü Antonio Ieraci, “‘Genç Yönetici’ Ödülü’nün ulusal finali, İtalyan endüstrisindeki genç kadın ve genç erkeklerin yönetimsel mükemmelliğini ödüllendirmeyi amaçlıyordu,” diye devam etti. “Bugün, yöneticilerimizin yeteneklerini geliştirmek ve dikkatleri, örneğin üretkenliği ve çalışma ortamını iyileştirmede kilit bir faktör haline gelen şirketteki refah gibi temel konulara odaklamak her zamankinden daha önemli. Grubumuz Giovani, ülke sisteminin daha rekabetçi ve verimli olmasına yardımcı olacak fırsatlar üzerinde çalışmak için yönetim becerilerini sunmak istiyor” dedi.