Ferrero, hedeflerle bağlantılı, çalışan başına yaklaşık 2.400 avro tutarında ikramiyeler konusunda bir anlaşma imzaladı

abastard

New member
2022/2023 mali yılı için hedeflere bağlı Bonus (Plo), Ferrero Şirket Yönetimi ile sendika temsilcileri arasında bugün yapılan toplantıda belirlendi. Ortalama tutar yaklaşık brüt 2.400 Euro’dur ve iki parametrenin eğilimine göre belirlenir: tüm şirket için benzersiz olan ekonomik sonuç (bonusun %30’unun belirlenmesine katkıda bulunur) ve yönetim sonucu (bonusun %70’i) her tesisin/bölgenin spesifik performansıyla bağlantılıdır.

Bu nedenle ödüller çeşitli yerlerde farklılık gösteriyor; örneğin Alba için brüt 2390 avro değerinde bir değer var. Bu meblağlar, mevcut ek şirket sözleşmesinin gerektirdiği şekilde Ekim 2023 ayı için grubun yaklaşık 6.000 vasıflı çalışanına ödenecek. Ayrıca, geçen yıl olduğu gibi, Hedeflere İlişkin Ödülün bir kısmının belirli bir çevrimiçi platform aracılığıyla kişisel hizmetlere (esnek faydalara) dönüştürülmesi mümkün olacak. Spesifik olarak, çalışanlar gönüllü olarak yıllık olarak kendi seçtikleri bir tutarı 300, 500 veya 700 FKÖ Euro’suna dönüştürebilecekler.

Refah sepeti, aile alanlarında (örn. eğitim, öğretim, çocuk bakımı, yaşlı ve engellilere yönelik yardım), çeşitli hizmetler (örn. ulaşım sezonluk biletleri, ipotek taksitlerinin ödenmesi, benzin kuponları), boş zaman alanlarında kataloglanabilecek çok sayıda avantajı doğrulamaktadır. (spor, seyahat, kültür), sağlık hizmetleri (uzman ziyaretleri, laboratuvar testleri, kontroller, diş ve diş bakımı, beslenme ve iyilik, fizyoterapi ve rehabilitasyon, spor faaliyetleri, spa ve sağlıklı yaşam merkezleri) ve tamamlayıcı sosyal güvenlik. Ayrıca, bakmakla yükümlü çocuğu olan ebeveynler, alışveriş kuponu satın almak için kredinin kullanım süresini uzatma veya su, elektrik ve doğalgaz faturalarının geri ödenmesini seçme olanağına sahip olacak. Bir notta “Şirket ve sendikalar, insanların dikkatini ve korunmasını merkeze koyarak, sosyal bağların önemini ve konsolide ve kârlı endüstriyel ilişkilerin stratejik rolünü kabul ederek elde edilen sonuçlardan tam memnuniyet duyduklarını müştereken ifade etmektedirler” .