Formazienda, insan kaynaklarını elde tutmak için daha fazla eğitim

abastard

New member
Pandemi sonrası aşamadaki çalışmalar, her ekonomik sektörde istifa sayısındaki artış gibi benzeri görülmemiş sorunlar gösteriyor. Giderek daha fazla insanın işlerinden istifa edip yeni bir yolculuğa başladığını gören bir fenomen. Maaş ve kariyer açısından daha iyi koşullar arayışı, neredeyse her zaman daha fazla refah gerektiren bir yaşam stratejisi arayışıyla ilişkilendirilir. Meslekler arası bir fon olan Formazienda’nın altını çizdiği gibi, daha fazla boş zaman, daha fazla eğitim ve günlük yaşam ile iş arasında daha adil bir uzlaşmayı garanti edebilecek profesyonel bir ortamda yaşama olasılığı, günümüzde yaygın talep gören unsurlardır. 2008 500 bin kişiyi eğitmek için 200 milyon avronun üzerinde kaynak ayırdı.

Formazienda’nın genel müdürü Rossella Spada, “Pandemi, çalışma anlayışımızı kökten değiştirdi. Çeşitli sektörlerde yaşadığımız gibi hızlı bir toparlanma ortaya çıktığında, genellikle önceki işlerden istifalar ve diğer yolların aktivasyonu artar. Değişim için daha fazla fırsat var. Ancak fenomenin bugünkü rakamları, Covid nedeniyle yaşanan acil durumun şokuyla yakından bağlantılı yeni bir faktörün araya girdiğini söylüyor. Yapısal riskler ve dengesizlikler yaratma riskiyle mevcut duruma teslim olmamak için eğitime daha fazla odaklanmanın önemli olduğuna inanıyorum” dedi.

“Becerilerin gelişimini teşvik eden şirketler -diyor- çalışanlarının hayatını ve çalışma planlarını gerçekten önemseyen gerçekler olarak tanımlanıyor. Bu bakış açısına göre, finanse edilen eğitim, şirketleri boşa harcamayarak çalışanları elde tutmaya itebilecek somut ve acil bir yanıtı temsil ediyor. değerli bir bilgi yükü. Meslekler arası fonların eylemi stratejik hale gelir ve aynı anda hem işverenler hem de çalışanlar için faydalıdır çünkü farklı ihtiyaçları tamamlayıcı bir şekilde karşılamak için bir sentez noktası belirler”.

‘Kitlesel istifalar’, İtalyan işgücü piyasasında artık tamamen gelişmiş olan bir tutumun yansımasıdır. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde de izlenebilen bir yaklaşım. İşverenler için stratejik becerilere sahip profillerin ürettiği değerden kurumsal değer yaratma konusunda yararlanamadıkları için bu durum zor bir duruma dönüşmektedir. Yalnızca 2022’de, İtalyan iş sistemi 2 milyondan fazla istifayla uğraşmak zorunda kaldı. Ancak gönüllü istifalardaki artış, toparlanma senaryosundaki tek kritik konu değil. Bu, boş pozisyonlardaki artışa ek olarak. Ülkemizde ve Almanya ve Kuzey’in gelişmiş ekonomileri dahil olmak üzere tüm Avrupa’da, şirketler uygun veya ilgili aday bulamadığı için tahsis edilmeyi bekleyen işler beklemede. İstihdam açısından ilgili sektörleri ilgilendiren bir olgu: yemek, ticaret, inşaat, sanayi.

“Aktif politikalar, kurumsal refah müdahaleleri ve her şeyden önce eğitim eylemleri – Spada’nın altını çiziyor – vazgeçilmezdir. Şirketler ve eğitim tesisleri ile diyalog her zaman açık olmalıdır. Pnrr’nin gerektirdiği dijital, teknolojik ve yeşil becerilerin reel ekonomiye aktarılmasını sağlayan operasyonel kollardır. Formcompany, kurumsal, ağ ve sistem hesapları aracılığıyla paydaşlarıyla etkileşime girerek, girişimcilik gerçeklerinin eğitim ihtiyaçlarına hem sektörün özgüllüğü hem de boyutsal ölçekle ilgili olarak çapraz bir şekilde yanıt verir.

“Repertuarımıza erişebilmek için, eğitim kurumlarının seçici kalite gerekliliklerini karşılaması gerekir. Her kişi kalifiye olma ve yeniden eğitim alma olasılığını sonuna kadar bulmalıdır. Sertifikalar, iş arasındaki buluşmayı kolaylaştırarak edinilen bilgiyi somutlaştıracak şekilde eğitim kursunu sonuçlandırmalıdır. arz ve talep. 2000 tarihli ve 388 sayılı kanunla kurulan finanse edilen eğitim, yalnızca rekabet edebilirliği, istihdam edilebilirliği ve istihdamı geliştirmek için değil, aynı zamanda işgücünün ve işletmelerin en acil sorunları başarıyla ele almasına yardımcı olarak piyasa değişikliklerine etkili ve sorumlu bir şekilde tepki vermek için hala büyük bir fırsat sunmaktadır. ”diye bitiriyor.