ilişkiler temel yeterliliği, gençler için ağ oluşturma eğitimi başlıyor

abastard

New member
İş dünyasına girerken ve kariyer yaparken büyük farkı yaratan şey insan becerileridir. Yumuşak beceriler olarak adlandırılan becerilerden, yani bir takım halinde çalışabilme yeteneğinden, her insan faaliyetinde kaçınılmaz olarak ortaya çıkan sorunlarla başa çıkabilme yeteneğinden, fedakarlık ruhundan, tevazudan, hatalardan nasıl ders alınacağını bilmekten vb. bahsediyoruz. Bu insani beceriler arasında profesyonel ilişkiler kurabilme yeteneği belirleyicidir. Bu, özellikle İtalya'da metodik olarak çok az uygulanan, aynı zamanda temel olan bir ağ oluşturma becerisidir. Orienta, Bnet2connect ile işbirliği içinde, okullarda ve şirketlerin çalışanlarının çocuklarına yönelik refah programları kapsamındaki özel girişimler aracılığıyla 16 ila 25 yaşları arasındaki gençlere yönelik ağ oluşturma becerilerine yönelik yenilikçi ve iddialı bir eğitim projesine yatırım yapmaya karar verdi. Projenin ilk aşaması, Katolik Üniversitesi'nde detaylı bir “deney” sonrasında, çalışanların çocuklarına yönelik kurumsal sosyal yardım hizmetleri kapsamında çok uluslu ilaç şirketi Sanofi ile başladı.

Ağ oluşturma eğitim yolu. Eğitim programı, işgücü piyasasının ana dinamikleri, sosyal becerilerin önemi, kişisel farkındalığın gelişimi, kişinin potansiyeli, motivasyonları ve yetenekleri hakkında genel bir bakış sağlar. İstenilen meslekleri ve işi ve/veya en işlevsel üniversiteyi tanımak ve seçmek için ağ oluşturma araçlarına ve metodolojisine giriş için ön faaliyetler. Ayrıca, çevrimiçi bilgi ve konuşmaların en büyük vitrini olan profesyonel sosyal ağ Linkedin'e özellikle dikkat ederek, kişinin profesyonel ağının geliştirilmesi için çevrimiçi boyutun potansiyeline odaklanın.

“Ağ oluşturma, yani profesyonel ilişkiler kurma ve geliştirme yeteneği, gençlerin iş dünyasına doğru farkındalıkla girmek ve arzuladıkları tüm istihdam ve kariyer fırsatlarını yakalamak için edinmeleri gereken temel beceri ve yeterliliklerden biridir”, Orienta'daki bnetyoung sosyal yardım hizmetinin yöneticisi ve Bnet2Connect'in kurucusu Marco Vigini açıklıyor.

“Bu becerinin gençlerin çalışma geleceği açısından taşıdığı merkezi önem göz önüne alındığında, orta ve büyük şirket çalışanlarının çocuklarına yönelik büyük bir eğitim projesi başlatmaya ve birçok İtalyan okulunu da sürece dahil etmeye karar verdik. Kendimize bu hedefi belirledik. Yeni nesilleri okuldan itibaren sağlıklı ve faydalı bir ağ oluşturma kültürüne aktif olarak hazırlamak amacıyla 3.000 öğrenci ve çalışan çocuğunu eğitmek” diye altını çiziyor.

Sanofi Italia insan ve kültür direktörü Laura Bruno, “Milano ofisinde çalışanlarımızın yaşları 16 ila 25 arasında olan 20 çocuğuna yönelik üniversite ve iş oryantasyon kursu geçen Ocak ayında sona erdi”, diye açıklıyor. “Yenilikçi, farkındalık açısından zengin, eğitim ve öğretim Kendinizi nasıl yönlendireceğinizi anlamak, diye ekliyor, ağ oluşturma sayesinde üniversite eğitimi seçimine ve iş dünyasına hazırlıklı olmak. Şirketimiz bünyesinde çeşitli girişimler (hak eden öğrencilere ödül, ulusal kolektifle karşılaştırıldığında iyileştirilmiş ebeveynlik kuralları) adadığımız çalışanlarımızın çocuklarına her zaman gösterdiğimiz özel ilginin yönlendirdiği, başından beri inandığımız bir yol. iş sözleşmesi, Enfant de Sanofi derneğinin desteği, bunlardan birkaçı)”, diye devam ediyor Bruno.

“Çocuklarımızın bilinçli, olgun bir seçim yapmalarını istiyoruz ve bu nedenle sunulan yolun, kendi ayırt edici özellikleri, kendileri ve kendi kişisel özellikleri hakkında yapılandırılmış bir düşünmeyi teşvik etmek için kullanılabileceğini umuyoruz. Ayrıca, biz kararlıyız. Mevcut ve gelecek nesiller için kapsayıcı, esnek ve yenilikçi çalışma koşullarını teşvik etmek bir şirket olarak sosyal bir sorumluluktur” diye bitiriyor.