“İşyerinde sıcak çarpması bir kazadır, doğru tırnak korumasına ihtiyaç vardır”

abastard

New member
“Aşırı sıcaklıklardan, sıcak çarpmasından termal strese kadar her şeyin bir iş kazası olduğunu güçlü bir şekilde söylemeliyiz. Bugünlerde riskleri ve semptomları çok sık hafife alıyoruz. Bu konu hakkında eğitim ve bilgi sağlıyoruz: sıcak çarpması bir kazadır, bu nedenle Inail tarafından, basit bir hastalık durumu olan Inps'ten farklı ve daha iyi bir koruma türüyle tedavi edilir”. Bu nedenle, Adnkronos/Labitalia tarafından röportaj yapılan, Patronato Inca Cgil yönetim kurulu üyesi Sara Palazzoli, TikTok'ta konuyla ilgili çok sayıda takipçisi olan bir kampanya başlattı.

“Isı çarpması, aşırı sıcaklıklar – Palazzoli açıklıyor – dışarıda çalışan işçiler, dolayısıyla duvarcılar, inşaat işçileri, teslimat şoförleri, ayrıca dökümhaneler ve aşçılar gibi aşırı ısıya maruz kalan kapalı ortamlarda çalışanlar tarafından da yaşanabilir. İşçiler hastalanmaya, ısı çarpması, termal stres nedeniyle yaralanmaya çok maruz kalırlar. Durmak önemlidir, hemen acil servise gitmek önemlidir, çünkü o zaman orta ve uzun vadede en güçlü semptomlar bile ortaya çıkabilir. Acil servise gitmiş olmak ve bunu derhal bildirmek, Inca'da ısı stresi veya genel olarak ısı çarpması nedeniyle yaralanma yaşayanlar için beklenen doğru tanıyı sağlayabilecek bir süreci tamamlamamızı sağlar” diye tekrarlıyor.

Palazzoli, “çalışanların ısı çarpmasının bir yaralanma olduğunun farkına varmalarının” önemli olduğunu hatırlatıyor. Önlemek önemlidir, çalışanlara durmalarını, acil servise gitmelerini ve daha sonra ısı çarpması veya genel olarak ısı stresi için yaralanmanın tanınması için doğru korumayı uygulamak üzere Inca'ya gelmelerini söylemek önemlidir” diye vurguluyor. Palazzoli, Inca Cgil olarak “sektöre göre çalışanların maruz kaldığı riskler hakkında konuşarak, hedefli eğitim kursları aracılığıyla da ülke çapında sürekli ve sürekli olarak bilgilendirme görevini yerine getirdiğimizi” hatırlatıyor. Yaralanmaya ve meslek hastalıklarına yol açabilecek riskler.