“Memnun oldum, doğru yönde ilk adım”

abastard

New member
“Memnuniyetimiz, Made in Italy yasa tasarısının 7. maddesinin başlığını okurken başlıyor: ‘%100 ulusal ahşap mobilya tedarik zinciri’. Sektörün stratejik değerinin tanınması ve FederlegnoArredo’nun son yıllarda konuyu siyasetin dikkatine sunmak ve tedarik zincirimizi ve şirketlerimizi odun hammaddesi ithalatına giderek daha az bağımlı hale getiren önlemleri uygulamak için yaptığı çalışmalar FederlegnoArredo’nun başkanı Claudio Feltrin, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan Made in Italy tasarısı hakkında bir notta böyle yorum yapıyor.

“Fonun tahsisinin hala küçük olduğunun sadece bir ilk adım olduğunun farkındayız, ancak ormancılık stratejisinin ardından giderek kısalan bir tedarik zincirine doğru doğru yönü gösteren son derece önemli bir adım. birincil işleme endüstrilerinin gelişimini sürdürülebilirlikle birleştiriyor” diye gözlemliyor Feltrin, “mahsul kesmeye izin verecek basitleştirmenin yanı sıra orman fidanlığının teşviki ve desteklenmesi, orman işletmelerinin ve ahşabın birincil işleme endüstrisinin oluşturulması ve güçlendirilmesi, atıfta bulunulan 7. maddede, daha rekabetçi, daha sürdürülebilir olmamızı sağlayacak ve sosyal açıdan da toprakların korunmasına katkıda bulunacak bazı önemli araçlar var” dedi.

Son olarak, FederlegnoArredo başkanı, “bu ilk önemli müdahaleyi takip etmek için hükümet ve parlamento ile birlikte çalışmaya tam istekli olduğumuzu teyit ediyor. Gururla temsil ettiğimiz tedarik zinciri, ilk halkadan sonuncuya kadar geçen yoldan memnun. bu hükümet müdahalesi sayesinde bugün izlendi