“Olayla güvenlik kültüründen başlayarak ilgilenmek”

abastard

New member
“Her yıl Safety Expo ile oluşturmaya çalıştığımız güvenlik kültüründen başlayarak kaza olgusunun ele alınması gerekiyor”. Bu, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü nedeniyle Adnkronos/Labitalia'ya, İtalya'da işyerinde sağlık ve güvenlik ve yangın önleme konusunda ücretsiz referans etkinliği olan Safety Expo'nun teknik direktörü Daniele Marmigi tarafından belirtildi. 18 ve 19 Eylül'de Bergamo'da düzenlendi. Şimdi yedinci edisyonunda, İşyeri Güvenliği Forumu ve Yangın Önleme Forumu'nun 2016'dan bu yana tek bir etkinlikte birleşmesinden doğdu.

“Etkinlik – altını çiziyor – yeni içerik ve yayınlanmamış bakış açılarını yayıyor, fikir alışverişini, faydalı düşünceleri ve yaratıcı fikirleri teşvik ediyor. Ayrıca İtalya'nın her yerinden güvenlik ve yangın önleme uzmanları arasındaki ilişkileri ve bağlantıları güçlendirmeyi amaçlıyor.”

“Güvenlik Fuarı sırasında – Marmigi açıklıyor – akredite eğitim programları da önerilecek ve çeşitli sektörlerde şirket çözümleri sunulacak. Amaç, tam olarak, tarafların eylemlerinde bir iyileşmeyi garanti etmek için beceri alışverişini teşvik etmek üzere tartışma masaları oluşturmaktır. tüm aktörlerin”.

“Sözde sıradan insanları okuldan başlayarak iş kazaları ve genel olarak güvenlik konusuna yaklaştırmak çok önemli – ısrar ediyor. Kazaların çoğu zaman çalışanın bunun ne anlama geldiğinin farkında olmaması nedeniyle meydana geldiğini unutmayalım. kendileri ve meslektaşları için güvenli bir şekilde çalışmaktır”.

“Okuldan itibaren başlayan, doğru kişilerle edinilmesi, doğru kelime ve örneklerle ele alınması gereken bir farkındalık. Bu nedenle belirli konularla uğraşmak zorunda kalanlara özel eğitim verilmesi tavsiye edilir. gençlerle”.

“Sektördeki büyük oyuncuların basit bir vitrini olmaktan çok daha fazlası – diye ekliyor Daniele Marmigi – Safety Expo, arz ve talep arasındaki gerçek buluşmayı destekleyen ve sürekli artan sayıda katılımcıyı kaydetmeye devam eden gerçek bir fikir ve yenilik laboratuvarıdır ve Kamu: 2023 edisyonunda 300 katılımcı şirket, 10.000'den fazla katılımcı ve konferanslar, seminerler, eğitim kursları ve uygulamalı eğitim dahil 120 etkinlik yer aldı.”