Sanayileşme süreci nedir ?

Yurdaer

Global Mod
Global Mod
Sanayilesme Sureci Nedir?

Sanayilesme, kapitalizmin bir sonucu olarak ortaya ckan, uretim arac ve teknolojilerinin gelismesi sonucu ortaya ckan, uretimin ve ticaretin artmas ile birlikte ulkelerin ekonomilerinin gelismesi ile ilgili bir terimdir. Sanayilesme cogunlukla insan uretim faaliyetlerinin orgutlu bir bicimde yurutulmesini icerir. Bu, uretimin verimli bir bicimde gerceklestirilmesi icin uretim arac ve teknolojilerinin kullanlmasn gerektirir. Bu surecte, insanlar uretim arac ve teknolojilerinin gelistirilmesi araclgyla giderek daha iyi bir uretimin gerceklestirilmesine olanak saglar.

Sanayilesme Surecinin Asamalar

Sanayilesme sureci, uretimin modern bir bicimde gerceklestirilmesi icin cesitli asamalar ve ogeleri icerir. Ilk olarak, uretim arac ve teknolojilerinin gelistirilmesi gerekmektedir. Daha sonra, uretimin verimli bir bicimde gerceklestirilmesi icin uretim arac ve teknolojilerinin kullanlmas gerekmektedir. Son olarak, uretim arac ve teknolojilerinin gelisimine paralel olarak, uretimin verimli bir bicimde gerceklestirilmesi icin gerekli insan kaynaklarnn saglanmas gerekmektedir.

Sanayilesme Surecinin Onemi

Sanayilesme surecinin onemi, ulkelerin ekonomilerinin gelismesi acsndan cok onemlidir. Sanayilesme sureci sayesinde, uretim arac ve teknolojilerinin gelisimine paralel olarak, uretimin verimli bir bicimde gerceklestirilmesi mumkun olmaktadr. Bu, uretimin daha verimli bir bicimde gerceklestirilmesi icin gerekli insan kaynaklarnn saglanmasna olanak saglar. Sanayilesme sureci sayesinde, uretimin daha verimli bir bicimde gerceklestirilmesi, ulkelerin ekonomilerinin gelismesine katkda bulunur.

Sonuc

Sanayilesme sureci, uretim arac ve teknolojilerinin gelisimine paralel olarak, uretimin verimli bir bicimde gerceklestirilmesi icin gerekli insan kaynaklarnn saglanmasn gerektiren, ulkelerin ekonomilerinin gelismesi icin cok onemli bir surectir.