Şarap: Consorzio tutela Doc delle Venezie’nin yeni direktörü Flavio Innocenzi

abastard

New member
Consorzio Tutela Vini Doc Delle Venezie, yeni yönetmen Flavio Innocenzi’yi karşılıyor. Veneto, Friuli Venezia Giulia ve Trentino’nun Pinot Grigio üretim zincirinin operatörlerini bir araya getiren İtalya’nın en büyük ikinci şirketi olan Triveneta Doc, yönetim kurulu tarafından oybirliğiyle seçilen yüksek profilli bir yönetici figürü ile yapısını zenginleştirmeye karar verdi. Albino Armani’nin başkanlık ettiği, 2022’de Koruma Konsorsiyumu’nun yönetiminde yeniden onaylandı. Yeni müdür, Konsorsiyumun yönetim ve organizasyon yönlerinden, üyeler ve dış kuruluşlarla ilişkilerin yanı sıra tanıtım ve geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Koruma Konsorsiyumu başkanı Albino Armani, “Konsorsiyumun Menşe Mezhebinin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerinin gelişim çizgisi, Yönetim Kurulumuz tarafından şiddetle beklenen Flavio Innocenzi’nin profesyonelliğini mümkün olan en iyi seçim olarak görüyor”, diye onaylıyor, ve devam ediyor: “Tümüyle İtalyan tarımsal gıdasını korumayı ve tanıtmayı amaçlayan ahlaki ve kültürel özellikler ve geçmiş deneyim, yöneticimizde Doc delle Venezie’yi kimlik değerlerini güçlendirmeye yönelik stratejik yolda etkili bir şekilde yönlendirmek için doğru figürü buldu. Benden, konsorsiyum ekibinden ve tüm yönetim kurulumuzdan gelen destek ve güven tamdır”.

1970 doğumlu, Uluslararası ve Diplomatik Bilimler, MBA mezunu, Lozan’daki IMD’de stratejik pazarlamada ve Cenevre’deki Ompi’de fikri mülkiyette çok dilli uzman olan Flavio Innocenzi, liderlik alanında uzun bir yöneticilik deneyiminin gücüyle Consorzio Delle Venezie’ye katıldı. gıda endüstrileri, ticaret fuarı sektöründe ve PDO ürünlerinin korunması için prestijli bir konsorsiyumda. Son yıllarda, coğrafi işaretlerin uluslararası düzeyde korunmasına yönelik eylemlerde aktif olarak yer almakta, ikili ve çok taraflı anlaşmalar bağlamında çıkarlarını desteklemekte, çeşitli WIPO etkinliklerine (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü, Birleşmiş Milletler) ve diğer WIPO etkinliklerine konuşmacı olarak katılmaktadır. kurumlar.

Cenevre’deki Menşe İcra Komitesinin bir üyesiydi ve 2018’den beri, Veneto’nun PDO ve PGI şarap ve gıda üreticilerini temsil eden Avrupa menşeli ürünler birliği olan Arepo bünyesindeki Üreticiler Koleji’nin bir üyesidir. . Qualivita Vakfı tarafından düzenlenen ve 22 Şubat’ta Roma’da yapılması planlanan Dop Igp tedarik zincirlerinin 1. Bilimsel Sempozyumu Italia Next Dop’un pazarlama oturumunun iki koordinatöründen biridir.

“Bu yeni maceraya atılmaktan son derece memnunum. Delle Venezie Menşe Mezhebinin gelişme potansiyeli, üreticilerin kalibresi ve kendilerini dış pazarlara yansıtma konusundaki güçlü yetenekleri ve bu Konsorsiyumun sistemik boyutu, bunun perspektif olarak projelerden birini temsil ettiğine beni ikna etti. ulusal ve uluslararası şarap sahnesinde en ilginç olanı. İtalyan şarabının dünya tarihine geçmiş bir üretim geleneğinin tanıtımına katkıda bulunabildiğim için gurur duyuyorum. İtalyan Pinot Grigio’nun tüm dünyada giderek daha fazla taklit edilmesi tesadüf değil; ve bu nedenle, kökeni Venedik topraklarıyla yakından bağlantılı, korunması gereken değerli bir mirası temsil ediyor”, diye yorumluyor Flavio Innocenzi.

Yeni yönetimin ilk hedefleri arasında tanıtım faaliyetlerinin ulusal düzeyde güçlendirilmesi de yer alıyor. Pinot Grigio Delle Venezie, temsil ettiği İtalyan tipikliği ve stiliyle bağlantılı tazelik ve çok yönlülük özellikleri sayesinde uluslararası beğeniyi fethetti ve bugün birçok üretim alanı pazar trendlerini takip etmek için ilham alıyor. Bu bağlamda, yiyecek ve şarabın menşei korumalı ürünler arasında sinerji başlatmak ve bölgenin ve Made in Italy’nin geliştirilmesine yönelik ortak yolları teşvik etmek de önemli olacaktır.