Şarap, Paolo Bartoloni Montefalco Şarap Koruma Konsorsiyumu'nun yeni başkanı

abastard

New member
Paolo Bartoloni (Le Cimate), Montefalco Şarap Koruma Konsorsiyumunun yeni başkanıdır. Başkan yardımcıları Liù Pambuffetti (Scacciadiavoli) ve Filippo Antonelli'dir (Antonelli San Marco). Yeni yönetim kurulu ayrıca Marco Caprai (Arnaldo Caprai), Roberto Dionigi (Dionigi), Peter Heilbron (Tenuta Bellafonte), Alessandro Lunelli (Tenute Lunelli – Tenuta Castelbuono), Alessandro Mariani (Tenuta Alzatura – Cecchi), Gianluca'dan oluşuyor. Piernera (Cantina Ninni), Devis Romanelli (Romanelli) ve Silvia Spacchetti (Colle Ciocco). Denetim kurulu üyeleri Gabriele Di Zacomo (Perticaia) ve Alberto Pardi'dir (F.lli Pardi).

Yeni başkan Paolo Bartoloni, “Korumadan terfiye ve aynı zamanda çevreyi korumaya kadar önemli hedeflere bakan uyumlu bir yönetim kuruluyla bu yolculuğa büyük bir coşkuyla başlıyoruz” diyor. Genel olarak, hem Montefalco Sagrantino başta olmak üzere kırmızı şaraplar açısından, hem de giderek daha fazla ilgi gören beyaz şaraplar açısından giderek daha fazla önem kazanabilmeleri için mezheplerin değerlenmesi üzerinde çalışacağız. Son hissedarlar toplantısında Spoleto Doc topraklarının Bevagna, Gualdo Cattaneo ve Giano dell'Umbria bölgelerinin bir kısmını kapsayacak şekilde genişletilmesi olasılığı zaten tartışılmıştı.”

“Geleceğin doğal kaynaklar ve öncelikle su olduğunun bilincinde olarak, Consorzio Bonifica Umbra'nın Montefalco çevresindeki bölgede üç su havzası oluşturulmasına ilişkin projesine büyük ilgiyle bakıyoruz. Bağcılık bakış açısıyla, hem İtalya'da hem de yurt dışında üretim ve satış bilançosunu içeren, gelecekteki eylemleri planlamak ve hedeflenen pazarları anlamak için yararlı olan bir veri tabanının oluşturulması üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Şaraplarımızın İtalya'da kalite açısından ilk on kırmızı arasında yer aldığını ve bu konumu güçlendirmek ve şaraplarımızın tüketiciler arasında giderek daha fazla takdir edilmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak için daha fazla çalışmamız gerektiğini düşünüyoruz”, diye bitiriyor Bartoloni.

Giampaolo Tabarrini'nin yerini alan yeni başkan Bartoloni ve yeni yönetim kurulu için hemen iki önemli etkinlik planlanıyor: Consorzio Tutela'nın da dahil olduğu Vinitaly Uluslararası Akademisi öğrencileriyle Verona'da 'Şarap ülkesi Montefalco' Masterclass'ı. Vini Montefalco, en önemli İtalyan şarap fuarı Vinitaly'nin ortağı ve onu takip ediyor.

'Montefalco, şarap ülkesi' Konsorsiyumun, Montefalco bölgesinin sunabileceği biyolojik çeşitlilik ve çeşitliliğin altını çizerek bölgedeki farklı mezhepleri tanıtmak amacıyla uluslararası şarap sergisinin şu anda üzerimize getireceği mesaj olacak. : Sagrantino di Montefalco ve Montefalco Rosso gibi her şeyden önce kırmızılarıyla tanınan ama aynı zamanda Trebbiano Spoletino gibi beyaz şarapların konumunu da güçlendiren bir bölge. Vinitaly'de Consorzio Tutela Vini Montefalco'nun Pavilion 2 stand c9/f9, 38 numaralı masadaki standında yerel şarapları tatmak mümkün olacak.

Ulusal ve uluslararası basına ve sektör operatörlerine Montefalco ve Spoleto mezheplerinin topraklarında üretilen yeni şarap çeşitlerinin önümüzdeki 12 ve 13 Haziran'da yapılması planlanan bir sunumu olan 'A Montefalco'nun yeni baskısı da yaklaşıyor. Konsorsiyumun faaliyetleri ve bölge ile sektör operatörlerinin planlı tadımlar için rezervasyon yaptırabileceği yerler hakkında ana bilgilerin yer aldığı 'Consorzio Vini Montefalco' Uygulamasını Google Play veya App Store'dan indirmek zaten mümkün.