Şarap: Roma’da Güney İtalya’nın şarap festivali olan Paestum Şarap Festivali’ne doğru kadeh kaldırıyor

abastard

New member
Paestum’da (Salerno) 25, 26 ve 27 Mart tarihlerinde eski Tabacchificio Next’in mekanlarında planlanan, şarap dünyasına adanan Paestum Şarap Festivali geri döndü. Roma’daki Vinoteca Tempere ise hazırlık çalışmalarının son aşamasına kadar basın mensuplarını ve sektör operatörlerini ağırladı. Başkentteki randevu, yenilik, iş ve çeşitli cepheler açısından çok şey vaat eden bu 11. baskının bazı tuhaflıklarının bir önizlemesini almak için bir fırsattı. Moderatörlüğünü TV ve radyo sunucusu Marco Di Buono’nun yaptığı toplantıya çok sayıda davetli katıldı. Katkıları sayesinde, Mart şarap etkinliğinin stratejik önemi, özellikle tüm şarap sektörü için hem üretim hem de ticari düzeyde, aynı zamanda sektörün bölgeleri ve kültürel özelliklerini sürdürülebilir bir şekilde koruma becerisi olarak ortaya çıktı.

Açılışta Vinoteca Tempere’nin yapımcısı ve sahibi Filippo Pica’nın karşılaması, ardından etkinliğin yaratıcısı ve kurucusu Angelo Zarra, ortaklar Ottavio Sorrentino, Antonio Calabrese Crescenzo ve Francesco Balbi ile birlikte şunları söyledi: “Paestum Wine Fest oluşturuldu. bölgeye refah getiren, çevrenin korunmasına katkıda bulunan, kültür yaratan ve akıllı turizm meraklılarını çeken bir sektörü teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla. Yerel ve ulusal yönetimlerin yanı sıra ticaret birlikleri ile sinerji sayesinde , İtalya’nın büyük bir bölümünden ve Alpler’in ötesinden irili ufaklı üreticilerden oluşan bir seçkiyi bir kez daha tapınaklar şehri Campania’ya getireceğiz ve bu, son baskıda mevcut olan şirket sayısını açıkça aşıyor”.

Tamamlanmak üzere olan program, zengin içerik vaat ediyor. Bu 11. edisyonun ana yenilikleri arasında, katılımcı firmaların gerçek zamanlı olarak hem teknik hem de lojistik hizmetler (bardakları destekleme veya buz türünü seçme vb.) talep etmelerini sağlayacak arayüz ve aşağıdaki gibi iletişim hizmetleri olan ‘Pony wine’ örneğin, alıcılar ve gazeteciler, etkileyiciler, youtuberlar ve organizasyonun 40’ın altındaki verimli personeli sayesinde tüm etkinlik boyunca dahil olduğu diğer kişiler dahil olmak üzere geleneksel ve dijital iletişimdeki çeşitli oyuncularla randevu planlama olasılığı. Ayrıca ortaklıklar arasında, ekibin verdiği en yüksek puan olan ‘Üç Tirbuşon’ ile ödüllendirilen şarapların tadımı için Paestum Şarap Fest’i seçen Decanto ile ortaklık öne çıkıyor.

Paestum Şarap Festivali 2023 yeni bir iş modeli önerecek: Amaç, geleneksel olarak şarap etkinlikleriyle bağlantılı ritüellere özgü disiplin ve titizliği Güney’in samimiyeti ve misafirperverliği ile uzlaştırarak resmi kanonları ve klişeleri kökten değiştirmektir. Bu tarz, şarap kültürünü birkaç düzeyde yaymak için doğru bir yaygınlaştırma faaliyetini amaçlayan eğitim anlarında somutluk bulacaktır: takvimdeki çok sayıda ustalık sınıfı arasında, yiyecek ve şarap gazetecileri Daniele Cernilli takma adıyla Doktor Şarap tarafından yürütülen ‘Campania’dan Ekstrem Şaraplar’ ve Antonella Amodio, tarihi San Leonardo şarap imalathanesinin Trentino şarapları ve ayrıca olağanüstü bir açık hava etkinliğinde, Paestum Tapınakları içinde, Toskana imzalı Brunello di Montalcino’nun 1979’dan günümüze en önemli şaraplarını içeren ‘dikey Argiano’ şaraphane ‘Sürdürülebilirlikten döngüselliğe: yiyecek ve şarap için zorluklar ve fırsatlar’ ve ‘Vino È Salute’ gibi çeşitli tadımlar ve yuvarlak masa toplantıları da vardır.

Yerel kurumlar adına, bu vesileyle, Campania Bölgesi Tarım Konseyi Üyesi Nicola Caputo şunları söyledi: “Paestum Şarap Festivali, şirketlerimizi tanıtmak ve eski çağlardan beri bu konuda bölgesel mükemmellik üretimlerini geliştirmek için önemli bir fırsatı temsil ediyor. , şarabın yeri olarak kabul edildi. Başkan De Luca’nın belirttiği doğrultuda hedefimiz, şarabı bir duygu aracı ve turizm tanıtımı için bir araç olarak bölgenin olağanüstü bir tanıklığına dönüştürmektir. Küresel pazarda gerçekten rekabetçi olmak istiyorsak, ulusal düzeyde kayıt yaptırmak tek başına yeterli değildir: şimdi mezheplerimizi rasyonalize eden ve yurt dışına tek bir Campania markası getiren bir ağ oluşturmak gerekiyor”.

Ayrıca, sommelier ve şarap anlatıcısı, bir sonraki baskı için birçok ustalık sınıfının şefi olan Paolo Lauciani, şunların altını çizdi: “Şarap kültürdür, gelenektir, şenliktir, güzelliktir. Güney İtalya’da düzenlenen böylesine önemli bir etkinlik tek kelimeyle mükemmel: bu, yerlerin evlenmesi anlamına geliyor. Aslında, Batı medeniyeti kavramını özetleyen içkiyle kültür, gelenek, şenlik ve güzellikle parlıyor”. Capaccio Belediyesi meclis üyesi Angelo Quaglia, diğer şeylerin yanı sıra şarap dünyasının sosyal yönlerine ve Avrupa’daki en son tartışmalara odaklanan yiyecek ve şarap sektörünün imzası olan Luciano Pignataro’nun konuk parterini tamamlamak için -Bunun yerine fuarla bağlantılı bölgedeki önemli yansımaları gösteren Paestum. Son olarak, Simona Rago, Varlıklı Yönetici ve Küçük İşletme Alanı Cilento ve Piana, Sele Bcc Capaccio Paestum’dan Ayrıldı, kooperatif kredisinin sunduğu olasılıklardan ekonomik sürdürülebilirliğe kadar uzanıyordu.