Startup, Carne Genuina büyümeye devam ediyor ve çevresel sürdürülebilirliği destekliyor

abastard

New member
Carne Genuina, 2022’nin ortalarında Opstart’taki ilk öz sermaye kitle fonlaması kampanyasını kapattı. Bir buçuk yıl sonra, önemli bir büyüme mirası ve tutulan vaatlerle, 2020 yılında Bergamo ili Treviglio’da kurulan, ancak üç kuşak çiftçinin deneyimine sahip olan girişim, daha da iddialı hedeflerle hasada geri dönüyor. . hırslı. Yeni Carne Genuina kampanyası yatırımcıların hemen ilgisini çekti ve ilk 24 saatte 150 bin euronun üzerinde imza topladı.

“Geçen sene çok çalıştık. Bugün carnegenuina.it aylık ortalama 90 bin tekil kullanıcısıyla İtalya’nın en çok ziyaret edilen sektör sitesi. Tüm rakamlar bize gidilen yolun doğru olduğunu söylüyor: kaliteli et sağlamak tüketiciler için bizimki gibi bir sektörün tipik çevresel etkisini büyük ölçüde azaltıyor.Bunu tüm yapılarımıza yerleştirilen fotovoltaik paneller, Kenya’da ekilen baobablar ve İtalya’da benimsenen bambu korusu sayesinde başardık, ancak daha da iddialı bir proje üzerinde çalışıyoruz. Carne Genuina CEO’su Mattia Assanelli, “Proje ve bu nedenle başkenti yeni bir kitlesel fonlama kampanyasına yeniden açmaya karar verdik” diyor.

Sıfır etkili et girişimi, sürekli olarak sürdürülebilir ve yüksek kaliteli ürünler (büyük ölçekli perakende ticarette bulmak zor) arayan ve çiftliklerde hayvan refahı konularına ve tarımsal uygulamaların kullanımına son derece duyarlı birinci sınıf bir müşteri kitlesini hedefliyor. biyolojik çeşitliliği teşvik etme yeteneğine sahiptir.


“Literatür bize bir kilo sığır etinin 25 kg CO2 eşdeğeri ürettiğini söylüyor. Bugün bu emisyonları tamamen dengeleyebiliyoruz ama daha fazlasını yapmak istiyoruz. Bizi lider olarak gören çok daha yapılandırılmış bir inovasyon projesi üzerinde çalışıyoruz. ama aynı zamanda karbon ayak izimizi kaynağında azaltmamıza olanak tanıyacak dikey becerilere sahip diğer şirketleri de içeriyor”, diyor Assanelli.

Carne Genuina, et tedarik zincirini gerçekten sürdürülebilir hale getirmeyi, en iyi uygulamaların kolaylaştırıcısı ve izlenebilirlik, refah, sürdürülebilirlik ve biyoçeşitlilik ile ilgili müşterilerin tercihlerine en iyi şekilde eşlik edecek verilerin toplayıcısı olmayı hedefliyor. Carne Genuina’nın üzerinde çalıştığı proje üç temele dayanıyor: sürdürülebilirlik, hayvan refahı ve biyolojik çeşitlilik. Her prensip, objektiflik ve ölçülebilirlik bakış açısıyla, modern ve mühendislik teknikleri ve araçları dikkate alınarak yorumlanıp tasarlanmıştır.

“Toplanan fonlarla, faaliyet gösterdiğimiz sektörde çığır açan bir dönüm noktası olacak ve her bakımdan bir Gıda Teknolojisi şirketi haline gelecek yenilikçi projemizi hayata geçireceğiz. Hakiki Et’e yatırım yapmak, kendini kanıtlamış sağlam bir projeye ortak olmak demektir. kendi değerimiz ve hedefimiz her zamankinden daha yüksek”, diye bitiriyor Mattia Assanelli.