Üniversite, 'Futuro al Centro' ile birlikte değerleme stratejisi için Orta İtalya'daki 8 üniversiteyle birlikte

abastard

New member
'Futuro al Centro' projesi bu sabah, Orta İtalya'daki sekiz üniversitenin ilk kez birleştiği Roma'da, profesyonel ve İnsani umutlar arayan genç öğrencilere yanıt vermek amacıyla sunuldu. Bu, L'Aquila Üniversitesi, Camerino Üniversitesi ve 'G. Üniversitesi tarafından desteklenen ortak bir değerleme girişimidir. d'Annunzio' Chieti-Pescara, Macerata Üniversitesi'nden, Perugia Üniversitesi'nden, Marche Politeknik Üniversitesi'nden, Teramo Üniversitesi'nden, Urbino Üniversitesi 'Carlo Bo'dan ve ilgili rektörler ve genel müdürlerin eğitim teklifini göstermesi, kaynakların ve teknik bilginin paylaşılması.

Uluslararası projeler, yurtdışındaki deneyimler, hizmetler ve faydalar, bölgeyle bağlantılı faaliyetler, lisansüstü kurslar ve kuruluşlar ve iş dünyasıyla çok sayıda ilişki dahil olmak üzere binlerce olası fırsatı vurgulama fırsatı. Bu nedenle 'Futuro al Centro', yıllar boyunca her zaman büyük ilgi gören üniversitelerle temasa geçmek için somut bir fırsattır. Bunların ne olduğunun gösterilmesi, aynı zamanda öğrencilere uygun bölgelerin ayrılmaz bir parçası.

Abruzzo, Marche ve Umbria'da büyümek, modern şehirler, sanatla dolu tarihi merkezler, sahil beldeleri ve doğal manzaralar arasında, mükemmel yaşam koşulları ve elde edilebilecek iş fırsatlarıyla yaşamak anlamına gelir ve İtalya'nın bu karakteristik bölgesinin gelişimine katkıda bulunur. Mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından. Bu yolculuğun ilk aşaması, sadece Üniversite Bölgelerinde değil, Milano, Torino, Roma ve Napoli'de de ulusal ölçekte ortak bir iletişim ve tanıtım kampanyası olacak.

L'Aquila Üniversitesi rektörü Edoardo Alesse, “'Merkezde Gelecek' ve kesin bir uzay-zaman tanımı, Abruzzo, Marche ve Umbria Üniversitelerinin güçlü bir kararlılığın kanıtıdır” diyor. Kaliteli bir geleceği garanti altına almak için bu bölgelerden ve diğer bölgelerden gelen öğrencilere teklif sunuyoruz. Bu projenin operasyonel araçları, son derece geniş ve yüksek kaliteli eğitim teklifinin koordineli olarak değerlendirilmesi ve entegre araştırma ve üçüncü görev stratejilerinin tanımlanması olacaktır. Bizler, tarihi, kırılganlığı, ihtiyaçları ve aynı zamanda akademik ve üretken mükemmelliği paylaşan, gelecek nesillerin refahını ve toplumun korunmasını ve sürdürülebilir gelişimini gözeterek bir süredir etkili bir şekilde işbirliği yapan üç bitişik bölgeyiz; geniş bir alanız. bölgenin yanı sıra her türlü çatışma ve rekabet. Kısacası Merkezde güzel, paylaşılan ve herkesin erişebileceği bir Gelecek.”

Marche Politeknik Üniversitesi rektörü Gian Luca Gregori'ye göre, “bu projenin başlığında misyonunu tanımlayan anahtar kelimeler var: gelecek ve Merkez”. “Gelecekle bağlantılı olan, – diye devam ediyor – sıklıkla karşılaştığımız bir tema ve biz bunun kendi bölgemizden başlayarak inşa edilebileceğini, eğitim ve çalışma fırsatları yaratabileceğini ve aynı zamanda refah ve yaşam kalitesinin önemli bir faktörü olabileceğini düşünüyoruz. İşte bu nedenle Orta İtalya Üniversiteleri arasında güçlü işbirliğine inanıyoruz: gelecek Üniversiteler arasında rekabet değil işbirliğidir ve 'Futuro al Centro' ile söz konusu olan sadece akademik dünya değildir. Mevcut farklı becerilerin birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayarak harekete geçen ve böylece giderek daha fazla disiplinler arası hale gelen ve günümüzün karmaşıklığına yanıt verebilen bütün bir topluluk.

Camerino Üniversitesi'nden Graziano Leoni, “Camerino Üniversitesi, her zaman sinerji içinde ve ortak bir amaç için birlikte çalışmanın kazanma stratejisi olduğuna inanmıştır” diyor. Bu nedenle, becerilerin ve iyi uygulamaların paylaşılmasının her üniversite topluluğuna önemli faydalar getirebileceği inancıyla projeye hemen heyecanla katıldık”.

Teramo Üniversitesi rektörü Dino Mastrocola, “'Futuro al Centro''nun ağ mantığının katma değerini temsil ettiğini söylüyor. Sekiz üniversitemizin İnovasyon Ekosistemleri bağlamında Vitality projesiyle araştırma sektöründe başarılı bir şekilde denediği ve şimdi öğretime ve üçüncü misyona genişletilecek bir model. Ayrıca bu sistemik ağın, üç bölge için ortak tarihi, çevresel ve peyzaj değerini temsil eden iç alanlar için yeri doldurulamaz kültür merkezleri olan Teramo üniversitesi gibi küçük üniversiteler için marjinalleşme riskini de ortadan kaldırabileceğine inanıyorum.”

Perugia Üniversitesi rektörü Maurizio Oliviero, “Futuro al Centro” projesinin doğuşunu resmi olarak duyurmamızın büyük bir heyecan olduğunu söylüyor. Bu, gerçek eğitim ve kariyer fırsatlarının yanı sıra yüksek yaşam kalitesi arayan öğrencilerin ihtiyaçlarına somut ve ortak bir yanıtı temsil eden benzeri görülmemiş bir girişimdir. İlk kez birçok prestijli üniversite, ortak bir marka altında mükemmel bir eğitim teklifi sunmak için rekabetin geleneksel dinamiklerinin üstesinden gelerek kaynaklarını ve becerilerini birleştiriyor. Amacımız iki yönlüdür: katılımcı üniversiteleri ve onlara ev sahipliği yapan bölgeleri geliştirmek. Umbria, Abruzzo ve Marche aslında sadece eğitim yerleri değil, aynı zamanda iş ve yaşam yerleridir”.

“Bu bölgelerde okumak, çalışmak ve yaşamak, sadece yüksek yaşanabilirlik ile karakterize edilen bir bağlamda yüksek kaliteli bir eğitim almak değil, aynı zamanda bölgeye derinden bağlı ve mikro, mikro, ekonomik yapıda çalışma fırsatına sahip olmak anlamına geldiğini de ekliyor. Önemli profesyonel fırsatlar sunabilen küçük ve orta ölçekli işletmeler, hatta son derece uzmanlaşmış olanlar 'Futuro al Central'ın sadece bir proje değil, Orta İtalya Üniversitelerinin ortak bir geleceğe yönelik gerçek bir hareket olduğuna inanıyoruz. Gençlere daha iyi bir eğitim, yaşam ve fırsatlar sunmak için birlikte çalışmaya devam edebiliriz. Birlikte gerçekten bir fark yaratabiliriz.”

Macerata Üniversitesi rektörü John Mc Court'a göre, “birlikte daha güçlü ve daha çekiciyiz: Kaynaklarımızı ve becerilerimizi birleştirerek, en ileri eğitimi yaşanabilirlikle birleştiren bir akademik dünya hakkında konuşmak için daha geniş bir kitleye ulaşacağız. şehirlerimizin önemi ve küçük ölçekli üniversiteler olarak kız ve erkek öğrencilere sunduğumuz bireysel ilgi”. “Macerata Üniversitesi olarak, diye devam ediyor, hukuk, hümanistik, sosyal, pedagojik ve ekonomik bilimler alanlarında uzun ve tanınmış bir deneyim ve uzmanlığı, araştırma ve öğretimde pek çok konu arasında güçlü bir ilgiyle birlikte getiriyoruz. , yeni teknolojiler, katılım ve sürdürülebilirlik”.

“Bu projeye katılarak, güçlü bölgesel köklere ve uluslararası düzeyde sağlam bir üniversite yolu ile ilgilenen gençlerin hassasiyetlerine büyük açıklığa ve bunu doğru bir dikkatle yapmayı seçebilmeye olan bağlılığını teyit ediyor ve güçlendiriyor. Chieti-Pescara 'Gabriele d'Annunzio' Üniversitesi rektörü Liborio Stuppia, bunun altını çiziyor.

“Urbino 'Carlo Bo' Üniversitesi rektörü Giorgio Calcagnini, Orta İtalya'daki üniversitelerde eğitim almayı seçmenin, yalnızca akademik mükemmellik gerçekliğine kapılmak değil, aynı zamanda tarih, kültür ve kültür açısından zengin bir bölgede yaşamak anlamına geldiğini belirtiyor. doğal güzellik Urbino Üniversitesi 'Carlo Bo' her gün öğrencilerine yenilik ve geleneğin buluştuğu, eksiksiz ve üst düzey bir eğitim sunan teşvik edici ve kapsayıcı bir ortam sağlamaya kendini adamıştır. Bu bağlamda Hamu ağı kendisini şu şekilde sunmaktadır: Ulusal bölgelerde öğrenci hareketliliği için İtalyan Erasmus Programına katılan Üniversiteler arasında bir merkez Üniversiteler, kurs derecesine, yüksek lisans derecesine veya tek aşamalı yüksek lisans derecesine kayıtlı öğrencilerin karşılıklı değişimini teşvik eden ve destekleyen bir anlaşma yoluyla bu Programa katılmıştır. Amaç, eğitim teklifinin disiplinlerarasılığını ve esnekliğini destekleyen yenilikçi çalışma yolları oluşturmaktır. Bu girişim, önerilenlere kıyasla ek ve tamamlayıcı eğitim faaliyetleriyle çalışma planlarını zenginleştirmek için ulusal kaynakları bir araya getirerek İtalyan üniversite eğitimi için entegre bir alan yaratmayı amaçlamaktadır. bireysel üniversiteler tarafından”.