UilTemp, sokaklardan olağanüstü tepki

abastard

New member
“İşçiler için grev yapmak hem ekonomik bir sorun hem de bu eylemin geçici işçiler gibi en zayıf kategorilere yönelik yaratabileceği sonuçlar açısından hiçbir zaman kolay değildir. Ancak buna rağmen örgütlü grevimize sokaklardan olağanüstü bir tepki aldık. CGIL Bugün Pesaro’da ve orta İtalya’nın diğer şehirlerindeyiz; güvenlik, birçok sözleşmenin yenilenmesi, sağlık hizmetleri ve diğer konularda yanıtların bulunmadığı bir manevra üreten bir politikaya yeterince şey söylemek için. vatandaşlara yönelik hizmetler konusunda sosyal güvenlik”. Pesaro etkinliğinin sonunda UilTemp’in genel sekreteri Lucia Grossi böyle konuştu.

“Bugün emekliler, kadın ve erkek işçiler, aynı zamanda güvencesiz ve işsiz gençler, yoksulluğu durdurmayan ve yeni nesillere ulaşmayan bir bütçe yasasını protesto ediyor. Enflasyonun sınadığı bir ülke var” dedi. Vergi kaçakçılığından, bir süre öncesine kadar ekonomimize itici güç olan sektörlerdeki endüstriyel krizlerden, bugün ev sahipliği yaptığımız Marche bölgesi bunun en önemli örneklerinden biri” dedi.

“Sendika örgütleri olarak taleplerimizden geri adım atmayacağız ve bireysel konuların esaslarını tartışıp bugün bize teyit edenlerin cevaplarını alana kadar büyük seferberliğimizi sürdüreceğiz.” bizim tarafımızda”.