veri sahteciliğine karşı proje ve işçilerin eğitim süreci hesap verebilirliği için

abastard

New member
Bugünden itibaren, bir İtalyan projesi, ancak Avrupa çapında, verilerin tam doğruluğunu ve kesin babalığını hedeflemeyi mümkün kılıyor ve bunların değiştirilmesini engellemeyi başarıyor. Bu, yüksek öğrenim için Erasmus Ka2/Stratejik ortaklık bağlamında Indire-Ulusal Dokümantasyon, İnovasyon ve Eğitim Araştırmaları Enstitüsü’ne sunulan ‘Dac’ (dijital hesap verebilirlik danışmanları) projesidir. Deleganoi, OpenCom, Commercio Network, Sangiusto ve yenilikçi start-up Resistere gibi bir grup şirket tarafından geliştirilen bu belge, bir belgenin dijital parmak izinin (hush) noter tarafından tasdik edilmesini sağlayan her adım için Blockchain teknolojisinin uygulanmasını görüyor. kesin ve değişmez.

Projedeki ilgili ortaklar şunlardır: BT güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir yazılım evi olan Lateralcode, işverenler konfederasyonu Cifa Italia, İtalyan işçilerin becerilerine her zaman özen gösteren meslekler arası ortak fon Fonarcom ve Elektrik Fakültesi. ve Zagreb Üniversitesi BT Mühendisliği.

İlgili tüm kuruluşlar arasında, dijital kimlikle ilgili Avrupa politikalarıyla uyumlu Resistere, Birliğin gelecekteki hesap verebilir vatandaşlarının dijital dosyasının oluşturulmasına da katkıda bulunur. Hatta İspanyol, İrlandalı, Bulgar ve Portekizli eğitim kurumları devreye girdi.

Eğitim sürecinin hesap verebilirliği çok önemli bir konudur. Sürekli eğitimin yaygınlaşması ve entegre bir aktif politikalar sisteminin onaylanması – ulusal düzeyde ve Avrupa düzeyinde sağlanan önemli mali kaynaklarla – konuları çoğaltmış ve sağlanan ve alınan eğitimin kesinliği ve kalitesine ilişkin riskleri artırmıştır. Projenin lideri olan Deleganoi eğitim kurumunun CEO’su Eraldo Salvatori’nin belirttiği gibi, “opaklığın tüm alanlarını ortadan kaldırmak ve eğitim sürecinin her aşamasını tamamen güvenilir kılmak önemlidir”.

Dac uygulamasının birçok olumlu etkisi olacaktır. Eğitim kurumunun gerçek sertifikalar vermesine izin verecek ve öğrencilerin herhangi bir kurcalama veya değişiklik yapmasını önleyecektir; sorumlu eğitim kurumlarının planlarını finanse etmek için meslekler arası fona; girişimcinin, işçinin edindiği becerilerden emin olması ve noter tasdikli kişilere tam güven duyması, deneyim ve eğitimdeki artıştır. Resistere’den Iacopo Sensi şöyle açıklıyor: “Bir işe alım görevlisi için, müfredatın noter tasdikli olması seçim sürecini hızlandıracaktır. Bir adayın reddi şimdiden bir uyandırma çağrısı gibi gelebilir. Açıktır ki, kuruluşlar ve işe alım görevlileri, hesap verebilirliklerini artırarak, eğitim ve seçim süreçlerinde doğal bir standart haline gelecek olan hesap verme sorumluluğu döngüsünü tetikleyeceklerdir”.

Nihayetinde Dac, verilen beyanların gerçekliğini, yazarlığını ve değişmezliğini garanti etmek isteyen eğitim kurumları ve profesyoneller için ve kendileri tarafından sağlanan eğitimin etkinliği ve kalitesi ile ilgili olarak istihdam hizmetleri ağına dahil olan tüm konular için yararlı olacaktır. edinilen öğrenici