Yaratıcıların ekonomisi üzerine İtalya’daki ilk laboratuvar Ocak 2024’te açılıyor

abastard

New member
Gerçek rakamlar, oldukça heterojen profesyonelliklerin hareket ettiği bir dijital endüstriyi ifade ediyor: spesifik, oldukça yetkin olarak tanımlanan. Kesin olan bir şey var: Dijitalin her biçiminde kalıcı başarı asla tesadüfi değildir. Yetenek, özveride tutarlılık ve stratejik yetenek, yukarıya bakanlar için temel unsurlardır. Bu çerçevede, son yıllarda yalnızca İtalya’da değil, son derece rekabetçi bir pazarda kendisini pekiştiren öğrencilere, yeni mezunlara ve dijital profesyonellere yönelik çok çeşitli eğitim önerileri bulunmaktadır. Ancak bu hala çok yüksek potansiyele sahip keşfedilmemiş nişler sunuyor.

İşte bu nedenle, internetteki en etkili İtalyanlardan biri, gazeteci ve yazar olan Piero Armenti’nin fikrinden yola çıkılarak, Beclay Ajansı ve Napoli Federico II Üniversitesi CeSma-İleri Metrolojik ve Teknolojik Hizmetler Merkezi, laboratuvarı Societing Lab aracılığıyla , Yaratıcıların Ekonomisi hakkında Alex Giordano’nun bilimsel yönlendirmesiyle yenilikçi bir yol öneriyor: Dünya çapında 50 milyondan fazla yaratıcının ürettiği, yılda 100 milyar doların üzerinde bir ekonomiyi besleyen, tam gelişme aşamasında olan bir segment. Güçlü bir laboratuvar çağrışımına sahip dinamik bir kurs; Creators Factory, aslında kendisini Yaratıcıların Ekonomisi konusunda yüksek nitelikli ilk laboratuvar olarak konumlandırıyor.

Kendileri için içerik üretenler veya giderek yaygınlaşan profesyonellik olarak markalar, KOBİ’ler, uluslararası, ulusal ve yerel kurumsal yapılar için önemli bir büyüme ve gelişme fırsatı. Zaten bir başlangıç tarihi var: Ocak 2024; öğretim yeri, Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak kabul edilen akademik, kültürel ve deneyimsel kirlenmenin olduğu yerlerden birinde, Napoli’deki San Giovanni a Teduccio’daki Federico II Üniversitesi’nin Teknoloji Merkezi olacaktır.


Projeye katılan bazı öğretmen ve yaratıcıların isimleri de şimdiden resmileşti. Açıkçası Piero Armenti, Giovanni Cavaliere ve Alex Giordano (projenin bilimsel direktörü, Napoli II. Federico Üniversitesi’nde Dijital Dönüşüm profesörü ve dünyanın en takdir edilen dijital profesyonelleri arasında öncü) ile birlikte yaratıcı. Birçok profesyonelin ve akademisyenin inançla desteklemeye karar verdiği bir projenin doğuşunu bizzat Armenti tanımlıyor: “Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İtalya’da pek çok kişi, başarılı bir yaratıcı olarak kariyerimi nasıl oluşturduğumu sormak için benimle iletişime geçiyor. Tam olarak durumumdan bahsederken, bu alanda öğrenmeye yönelik büyük bir susuzluğun olduğunu, ancak orta ve uzun vadeye bakabilen ve kendi alanlarına yatırım yapmaya istekli, hırslı profesyoneller için özel olarak hazırlanmış bir kursun henüz olmadığını anladım. eğitim ve mesleki gelişim”.

Kursun başlangıç tarihine kadar olan olayların mini bir incelemesi zaten planlandı: Bu heyecan verici Yaratıcılar Fabrikası Tanıtım Turunun ilki, 17 Eylül’de Salerno’daki Teatro Verdi’de yapılacak ve Yaratıcılar, Etkileyenler ve Yemek Sistemi olacak. Bunların hepsi bir bilgi meselesidir. Etkinlik, Unioncamere ve Salerno Ticaret Odası tarafından Campania Bölgesi’nin katkısı, Salerno Belediyesi’nin işbirliği ve Salerno Eyaleti ve Tarım Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenen ulusal Tarımsal Gıda geleceği etkinliği programının bir parçası. ‘Tarım, Çevre Bakanlığı ve Made in Italy Bakanlığı, 16-20 Eylül 2023 tarihleri arasında Salerno’da düzenlenecek olan Made in Italy gıda sisteminin geleceği için en iyi kurumları, bilimsel ve teknolojik araştırmaları bir araya getirecek. Beclay Agency tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü Alex Giordano, Piero Armenti, Gino Sorbillo, Vincenzo Falcone ve Giovanni Cavaliere’nin üstlendiği etkinliğe katılacak.

Dolayısıyla gerçekten eksik olan ve Güney İtalya’dan başlayıp Amerika’ya kadar uzanan bir rota. Çalışanlarına burs vermek isteyen veya hak eden gençlere ve/veya profesyonellere burs vermek isteyen şirketlerin, sosyal medya yöneticisi, içerik yaratıcısı, dijital pazarlama uzmanı olarak becerilerini mükemmelleştirecekleri tartışmasız değeri olan bir deneyimle ödüllendirilmeleri de önemli bir fırsat, iletişim ve halkla ilişkiler yöneticisi, topluluk yöneticisi. Geleceğe ait olmayan, güncel ve sürekli değişen meslekler ve işler.