“34.491 üyeye ulaştı, doluluk oranı %82”

abastard

New member
Üniversitede başlatılan politika, 2022-2023 için “34.491’e eşit” kayıt oranı ve “%82’ye eşit istihdam oranı” kaydeden Roma Tor Vergata Üniversitesi’ni ödüllendiriyor. Bu, Roma Üniversitesi’nin Muhteşem Rektörü Tor Vergata tarafından ortaya çıkarıldı: Nathan Levialdi GhironBugün Roma’da Üniversite ve Araştırma bakanlarının katılımıyla 2023-2024 Yeni Akademik Yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, Anna Maria Berninive Sağlık Orazio Schillaci. ve Yargıtay Başkanı’nın, Margherita Cassanveya. Rektör, “Üniversitelerinde, insani, kültürel ve mesleki eğitimlerinde öğrencilerin yanında olmak istiyoruz ve her zaman da olacağız; onlarla birlikte öğrencilerin daha eşitlikçi ve destekleyici bir dünya kurmalarına yardımcı olmak için çalışacağız” dedi.

“Üniversitemizin 2022/23 akademik yılında 34.491 kayıtlı öğrenci sayısına %82 istihdam oranıyla ulaştığını ve İtalya’da ilkler arasında yer aldığını belirterek, bu yaklaşımın ne kadar takdir edildiğini gerçek bir memnuniyet duygusuyla belirtiyorum. (5. sıra) Doktora kalitesi için, böylece çeşitli çalışma kurslarının giderek artan çekiciliğini vurguluyor. Doktora Okulunun oluşturulması aynı zamanda ileri eğitimin iyileştirilmesine yönelik sürekli kararlılığımızın da altını çiziyor” diye ekledi Levialdi Ghiron.

“Muhteşem Rektör, bu yeni girişimin akademik itibarımızın güçlendirilmesine daha da katkıda bulunacağını belirtti. Genel, Gelişim, Cinsiyet ve Sosyal Davranış Psikolojisi Lisans Derslerinin yakın zamanda etkinleştirilmesi, Yöntemler ve Modeller alanında öğrenciler arasında özel bir ilgi ve ilgiyle karşılandı. Astrofizik ve Uzay Biliminde Veri Bilimi için”.