Asse.co’da düzenlilik için birlikte imzalanan anlaşma

abastard

New member
Lombardiya, Emilia-Romagna, Puglia, Sicilya, Marche, Abruzzo ve Trento Özerk Bölgesi’nin ardından Lazio Bölgesi de resmi olarak Asse.Co.’ya katılmayı seçen bölgesel organlar listesine giriyor. Ulusal Çalışma Danışmanları Düzeni Konseyi ile Francesco Rocca liderliğindeki Bölge arasında, vücudun genel merkezindeki Sala Tevere’de.

“Şirketin sosyal sorumluluğunun toplumun mirası olduğu ve çalışma ahlakının temel bir kural olduğu sosyo-ekonomik bağlamda – bir notta okuduk – Lazio Bölgesi, belgelendirmek için çalışma danışmanları tarafından desteklenen sertifikayı seçti. işveren tarafından kurulan alt ve alt alt istihdam ilişkilerine atıfta bulunarak, çocuk işçiliği mevzuatı, “masa altı”, toplu sözleşmeler, katılım yükümlülükleri ve ücretlerin ödenmesi ile ilgili istihdam ilişkilerinin yönetilmesinde şirketlerin düzenliliği ” .

“Asse.Co., Rekabet ve Piyasa Otoritesi tarafından 2012 yılında uygulamaya konulan ve liyakat listesine kaydolmak için gereken minimum gereklilikleri yerine getiren şirketlerin maksimum puan elde etmesine olanak tanıyan bir araç olan yasallık derecelendirmesine ilişkin düzenlemeye çok iyi uyuyor. ve böylece kamu idareleri tarafından finansman sağlanmasına ve banka kredisine erişilmesi”, şeklinde devam ediyor.


Ulusal çalışma danışmanları konseyi başkanı Rosario De Luca, imzanın oturum aralarında yaptığı açıklamada, “Asse.Co. etik çalışmayı ve doğru davranışı benimseyen işverenleri geliştirmeyi hedefliyor” dedi. “Lazio Bölgesi böylece birliğe katılıyor” ulusal topraklarda işgücü piyasasında ve özellikle de satın alma zincirinde yasallığın onaylanması konusunda hassasiyet gösteren diğer çok sayıda kurum” diye devam etti.

“Şeffaflık, yasallık ve onur, temel haklarla birliktedir: Asse.Co.’nun bu önemli protokolünün Rosario De Luca başkanlığındaki ulusal çalışma danışmanları konseyi ile imzalanması tam da bu yöndedir. Kesinlik sağlamalıyız ve Bölgemizdeki işçiler için adil bir sistem. Bu, vatandaşlarımızın sosyal yaşamını iyileştirmeye yönelik bir ilk adımdır”, dedi Lazio Bölgesi başkanı Francesco Rocca.

“Özellikle, Lazio şirketlerinin istihdam ilişkilerinin yönetimindeki düzenliliğini, özellikle reşit olmayanlara ve en savunmasız kişilere dikkat ederek ve aynı zamanda ‘kara ekonomiyle’ her şekilde mücadele ederek düzenliliğini belgeleyeceğiz. Bunlar, Lazio’nun kaçmaya niyeti olmadığı, siyasi ve idari zorunluluklardan önce ahlaki zorunluluklardır” diye tamamladı.