“Authentica 40 milyon öğün ve sürdürülebilirlik hedefiyle”

abastard

New member
“200 milyon cirosu, 4.000 çalışanı ve 40 milyon yemeği olan üçüncü özel İtalyan grubu Authentica, toplu catering sektöründe ilk kez sahneye çıkmaya hazır. Karşılaştığımız zorluk sürdürülebilirlik olarak adlandırılıyor: çevresel, sosyal, ekonomik.” Bu, Confindustria Umbria genel merkezinde Terni'de düzenlenen projenin sunumu sırasında başkan ve CEO Massimo Piacenti tarafından belirtildi.

Kendisi şöyle açıkladı: “Proje, satın almalar ve kurumsal ortaklıklar süreci sayesinde All Food'un deneyiminden doğan yeni bir Terni endüstriyel gerçekliğidir. Bugün Terni genel merkezimizde, KMG'nin danışmanlığında geliştirilen ve aşağıdakileri takip eden bir endüstriyel plan sunuyoruz: hızla büyümeye hizmet eden satın almalar ve ortaklıklardan oluşan bir operasyondur. Enflasyon ve covid nedeniyle sektör zor durumda. Talep tarafında gerekli aksiyon olacak kararların alınmasını beklerken boş durmuyoruz.”

Piacenti daha sonra beklentilere odaklandı: “Çocuklar, yaşlılar ve hastalar gibi hassas insanlara hizmet veriyoruz, bu nedenle sürdürülebilirlik açısından okulda ve hastanelerde güvenli yemek istiyoruz ve etik ve değer sorunları yaratan israfı ortadan kaldırıyoruz. Bize Authentica deniyor çünkü ülkenin en iyi tarafını temsil etmek istiyoruz. Fas'ta da önemli bir varlığımız var ama adım adım ilerliyoruz. Önce sonuçları pekiştireceğiz, sonra erdemli bir mekanizmayı harekete geçireceğiz. Umarım adım adım proje gerçeğe dönüşür. Çok çalışmamız gerekecek ama biz harika bir takımız.”