Beste Naz Süllü: “Bitcoin ve Altcoinlerde Reaksiyon Zamanı”

Yahya

New member
Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu tabirleri kullandı;

“Kripto paralar yeni haftaya yükselişle başlarken, Bitcoin 30.600$ direncini kırmaya çalışıyor. Cuma günü opsiyon bitim tarihiydi ve biroldukça satım opsiyonu görüldüğü üzere haklarını kullanmadı ve opsiyon primlerini alarak piyasanın daha da aşağıya gitmeyeceği beklentisi ile satım tarafında olmadılar. Ayrıyeten yeni LUNA’nın devreye girmesi ile dışlama tesiri de geçti ve reaksiyon talihini elde ettiler. Piyasanın çabucak hemen ralli hazırlığında olduğunu düşünmüyoruz. Bunun için tesirli olan 1000 ve üzeri BTC taşıyan hesaplarda BTC alımları görünmüyor lakin stablecoin rezervleri para girişleri ile besleniyor. Bu niçinle genel bir trend başlangıcından çok Bitcoin’de 30.600$ düzeyinin kırılması ile 33.000$ düzeylerine reaksiyon olarak birinci atılım yapması muhtemel duruyor. LUNA’nın ise süreç görmeye başladıktan saatler daha sonra %80’e yakın düşüş yaşadı. Eski LUNA’lar Luna Classic (LUNC) olarak yer alacak, yeni coinler ise LUNA ismiyle süreçlere devam edecek. Bu hafta birtakım altoinlerde de Bitcoin hareketlerine bağlı olarak %10-15’lik düzeltme reaksiyonları bekliyoruz. Bitcoin’e bağlı olarak 33.000 düzeyinin test edilmesi ile altcoinlerde de hareketlilik yaşanabilir.” kelamlarına yer verdi.

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

Yasal İkaz

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri içinde imzalanacak yatırım danışmanlığı mukavelesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu niçinle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bybit Türkiye