Çağrı merkezi, taciz edici telefon çağrılarına karşı ilk adım: Doğrudan Yabancı Yatırım Yasası teklifi

abastard

New member
Milletvekili Eliana Longi’nin (FdI) girişimi ve aralarında Manlio Messina, Salvatore Deidda, Gianluca Caramanna ve Fabio Raimondo’nun da bulunduğu çok sayıda parlamenterin katılımıyla, sektörün yeniden düzenlenmesi ve yeniden başlatılmasına ilişkin yasa tasarısı bugün Temsilciler Meclisi’nde sunuldu. çağrı ve iletişim merkezleri. Teklif, BPO (iş süreci dış kaynak kullanımı) sektörünün düzenlenmesi ve çalışanların ve tüketicilerin haklarının yeniden merkeze konularak kişisel verilerinin güvenliğinin korunması amacıyla oluşturuldu. İlk imza sahibi Milletvekili Longi, “Bu, kişinin merkezde olduğu, organik ve homojen bir yasa önerisidir” diye açıklıyor. Sadece tüm hakları değil, herkesin haklarını da savunmak istiyoruz: vatandaşların, işçilerin ve girişimcilerin. Teklif edilen yasa, Garantör ve Agcom tarafından onaylanan Davranış Kuralları da dahil olmak üzere yasadışı telefonla pazarlamayla mücadeleye yönelik faaliyetlere odaklanıyor, ancak aynı zamanda becerilerin, sosyal hükümlerin, rekabetçiliğin ve yasallığın güçlendirilmesine yönelik öneriler de var.

Basın toplantısını açan Ulaştırma ve Telekomünikasyon komisyonu başkanı Salvatore Deidda, doğrudan yabancı yatırımların çalışma yönteminin ve bu yasa tasarısının altını çizdi: “Sektörün tüm aktörleriyle geniş ve verimli bir diyalog başlattık, çünkü ancak bu şekilde bazı şeyleri değiştirmeliyiz.” Paydaşlar arasında Assocontact başkanı Lelio Borgherese tasarı hakkında yorum yaptı. “Bu yasa tasarısı mantıklı ve fikir birliği sağlıyor: elliden fazla parlamenter tarafından imzalandı; insan ilişkilerinin koruyucusu olarak iletişim merkezleri, vatandaşlara giden ve vatandaşlardan gelen bir BT ve bilgi merkezi, bir kontrol odası gibi stratejik bir vizyona dayanan bir yönetişim örneğidir. kapsayıcı dijital vatandaşlık ve eksiksiz bir veri ekonomisi için”.

“Bu mükemmel bir başlangıç, ancak sektörün sonu geldi” yorumunu yaptı. Hızlanmamız gerekiyor. Gelecek buraya, Parlamentonun ne kadar hızlı olacağına ve hangi kaynakları masaya koyabileceğine bağlı. Ancak biz kendimizden eminiz: Sayın Longi sorunu bu kadar iyi yorumlamayı, birçok meslektaşın farkındalığını artırmayı ve meclise ilk kez tam ve karmaşık bir yasa metnini tartışmayı getirmeyi başardıysa, bu parlamento güçlerinin de harekete geçtiği anlamına gelir. Çoğunluk ve Hükümet burada İtalyanlar, işletmeler ve ekonomimizin bir kısmı için hayati mücadelelerin olduğunu anladılar”.