Calabria, Ferrara (Unindustria): “İşte üretken yatırımlar için stratejik pusula”

abastard

New member
“Bugün sunulan Calabria Gündemi, programlamayla bağlantılı bir dizi önlem, hüküm ve yatırımdan oluşmaktadır. Kesin, iddialı ve gelişmiş bir ekonomik politika planına bağlı bir ekonomik gündemdir. Unindustria Calabria, Confindustria Çalışma Merkezi ve t33 ile işbirliği içinde mevcut kamu kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak sürekli ve sürdürülebilir büyümeyi garanti etme nihai amacı ile bölgesel ekonominin yeniden canlandırılması için bir endüstriyel kalkınma stratejisi geliştirmiştir”. Unindustria Calabria başkanı Aldo Ferrara, Adnkronos / Labitalia ile üretken yatırımlar için stratejik pusula olan ‘Agenda Calabria’ endüstriyel kalkınma planının sunumu vesilesiyle yaptığı bir röportajda – Calabria bölgesinin endüstriyel gelişimi için zorluklar ve beklentiler ‘.

“Amaca ulaşmak için – diye açıklıyor – iki aşamalı bir yaklaşımla ilerledik: ilki, bölge ve ekonomisinin kritik sorunları hakkında veri ve bilgi toplamaya hizmet etti ve ayrıca bir avantaj ve kaldıraç teşkil edebilecek özelliklerin altını çizdi. ikincisi, başta Avrupa kaynakları olmak üzere, kamu maliyesi yoluyla sağlanan kaynakların harcamalarını yönlendirmeyi amaçlayan, eklemlenmiş bir müdahale planının ana hatlarını çizmiştir”.

Calabria’nın yüksek nitelikli insan sermayesi, dijital bir endüstriyel yapıya sahip büyük, daha teknolojik ve bilgi yoğun bir üretim üssü oluşturabilmesini sağlayacak çok yıllı bir eylem planı oluşturma hedefini belirledik – altını çiziyor. daha sürdürülebilir”.

“Bakan Fitto için – devam ediyor – bugün başlatılan Calabria Gündemi, uyum politikaları konusunda ulusal bir en iyi uygulamadır”.