Dijital Turizm Yüksekokulu Lum Üniversitesi'ne Geliyor

abastard

New member
Turizm işletmeleri, pazarların küreselleşmesi ve yeni yönetim ve iletişim araçlarının sunulmasıyla birlikte işletmeler için yeni beceri ve profesyonel rollere yönelik ihtiyaçlar yaratan BİT'in etkisi nedeniyle sürekli değişen rekabetçi bir bağlamda faaliyet göstermektedir.

Bu tesislerle birlikte, Profesör Patrizia Guida'nın yönettiği Özgür Akdeniz Üniversitesi “Giuseppe Degennaro”nun dijital turizm alanında Yüksek Öğrenim Okulu kuruldu. 21 Şubat'ta sabah saat 10'da Lum'un Aldo Rossi odasında düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak olan okul, farklı türde eğitim kursları sunuyor: yıllık yüksek lisans derecesi (60 kredi), 120 saatlik yönetici kursları ve 24/30 Bakanlık finansmanı sayesinde tamamı ücretsiz olan bireysel konularda saatlik tazeleme kursları.

Bu, tüm Apulian üniversitelerinin dahil olduğu 'Bölgesel Anlaşmalar' projesinin bir parçasıdır ve tamamen Üniversite Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir. Okulun misyonu, sektör tarafından en çok talep edilen becerilerin güncellenmesi ihtiyacına yanıt vermektir; bunlar arasında dijitalle ilgili ortaya çıkan beceriler ve daha genel olarak operatörlere izin veren çok disiplinli hazırlık (ekonomik, kentsel planlama, hümanistik ve sosyolojik) bulunmaktadır. Doğru, çevre dostu ve uluslararası düzeyde rekabetçi bir turizm teklifi oluşturmak.

Turizm sektörünün beceri geliştirme ve yeniden beceri kazanma açısından eğitim acil durumu, 2019 yılında Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı sırasında ortaya çıktı ve küresel turizm sektöründeki çalışanların yarısından fazlasının eğitime ihtiyaç duyacağı tahmin edildi. teknolojik ilerleme nedeniyle 2025 yılına kadar yeniden geliştirme.

İtalya'da sürekli gelişen stratejik bir ekonomik sektörü temsil eden turizm, son derece uzmanlaşmış profesyonel figürler gerektirir. Güçlü bir turizm mesleğine sahip bir bölge olan Puglia'ya yönelik 2016-2025 stratejik turizm planı, “eğitim kurslarına, okullara ve enstitülere yatırım yapılmasını da içeren” zorunlu “tüm tedarik zincirinin sürekli profesyonel güncellenmesini teşvik etme ihtiyacına” açıkça atıfta bulunmaktadır. Turizme adanmış profesyoneller”.