EY Italia, Stefania Boschetti yeni CEO oldu

abastard

New member
1 Temmuz 2024'ten itibaren Stefania Boschetti, İtalya'da Big4'e liderlik eden ilk kadın olan EY Italia'nın yeni İcra Kurulu Başkanı (CEO) olacak.

Stefania Boschetti, kariyerine 1992 yılında EY'de başladı ve 2003 yılında ortak oldu. EY SpA'nın (EY'nin İtalyan denetim firması) Başkanısınız, İtalya'daki Güvence liderlik ekibinin üyesisiniz ve Torino ofisinin Yönetici Ortağısınız. İktisat diplomasına sahip nitelikli bir muhasebecidir. Stefania Boschetti, kariyeri boyunca İtalyan muayenehanesinin çeşitli iş kollarında (Güvence, Strateji ve İşlemler ve Danışmanlık) çalışmış ve imalat, otomotiv, inşaat ve perakende dahil olmak üzere farklı pazarlarda ve çok çeşitli sektörlerde listelenen uluslararası müşterilere yardımcı olmuştur.

Kendisi, 2020'den bu yana İtalya'da EY'yi başarılı bir şekilde yöneten ve uluslararası açıklık, teknolojik dönüşüm ve becerilerin entegrasyonuna dayalı bir strateji sayesinde organizasyonun cirosunda %65'lik net bir büyüme sağlayan Massimo Antonelli'nin yerini aldı; bunların hepsi merkezinde insanın olduğu yeni bir kurumsal kültürden başlıyor. Massimo Antonelli, yeni CEO'nun kıdemli danışmanı olarak EY ağında kalacak.

Stefania Boschetti, ''Ağın bana duyduğu güvenden onur duyuyorum ve bu yeni mücadeleyi büyük bir coşkuyla karşılıyorum'' diyor. İşimiz, müşterilerimiz ve içinde faaliyet gösterdiğimiz toplum için değer yaratan ülke ve İtalyan şirketleri. Bunu yapmak için, ağımızın kalitesinden ve teknolojinin bize sunduğu olağanüstü fırsatlardan yararlanarak, değerlerimize ve daha iyi çalışan bir dünya inşa etme amacımıza sadık kalarak kendimizi dönüştürmeye devam etmeliyiz. Pazar ve EY profesyonelleri hakkındaki bilgilerimi sürdürülebilir büyümenin hizmetine sunarak herkesin elinden gelenin en iyisini yapabileceği bir kültür inşa etmeye kendimi adayacağım''.

Makalenin tamamını okuyun