FareTurismo’da 250 profil arayan 43 şirketle 1.900 seçim görüşmesi

abastard

New member
Leader srl tarafından tasarlanan ve düzenlenen ve şu anda 22. baskısında – Expo sponsorluğunda 10’u Roma’da, 1’i Milano’da, 11’i Salerno’da – eğitim, çalışma, turizm politikalarına adanmış tek ulusal atama olan FareTurismo gerçekleşecek ( sonra Pandemi nedeniyle iptal edilen üç baskı 2020-2021-2022) 21 Mart Salı – 23 Mart Perşembe tarihleri arasında Roma Avrupa Üniversitesi’nde.

Etkinlik, turizmde mesleki geleceğini planlayan gençler ve diploma sonrası eğitim (ITS kursları, üç yıllık ve yüksek lisans dereceleri) ve mezuniyet sonrası rehberlik yoluyla kendilerini güncellemek ve fikir alışverişinde bulunmak isteyen profesyoneller için değerli bir fırsat sunuyor. (yüksek lisans 1. ve 2. seviye) Kendi, Üniversiteleri ve Yüksek Lisans Okullarının katılımıyla; turizm ve otel endüstrisinden yöneticilerin katılımıyla ortaya çıkan becerilerin ve profesyonel figürlerin sunumu; üniversite oryantasyon görüşmeleri (UEROrienta psikologları tarafından) ve işte; turist köyleri ve yolcu gemilerinde personel seçimi için turizm şirketlerinin insan kaynakları yöneticileri ile seçme görüşmeleri ve ana tur operatörleri ile işe alım günleri yoluyla iş arz-talep toplantıları; ticari kuruluşlar ve meslek odaları tarafından düzenlenen tazeleme seminerleri.

Ve yine: Turizm (Sistur) ve Temelleri (Turizm Ağı) derece kursları başkanları ve Otelciler (Renaia) ve Turizm Teknisyenleri (Renatur) okul müdürlerinin toplantıları; Sergi Salonu’nda, devlet ve özel üniversiteler, kurum, kuruluş, ulusal ticaret kuruluşları, meslek odaları, istihdam ve işe alım web ajansları tarafından sunulan akademik ve akademik olmayan eğitimlerin sunumunun yanı sıra istihdam olanakları ve işe alım yolları hakkında bilgi verilecektir. eğitim almak ve turizmde çalışmak için alınacak.


22 Mart Çarşamba günü 14:00 – 18:00 ve 23 Mart Perşembe günü 10:00 – 14:00 ve 15:00 – 18:00 saatleri arasında 1.900 seçim görüşmesi yapacak olan 43 şirketten işe alma veya staj fırsatları sunan 250 aranan profil var (fareturismo.it adresinden rezerve edilebilir) web sitesi): Ön büro ve Resepsiyon Alanları için, Resepsiyonist, Misafir ilişkileri, Concierge, Gece bekçisi, Rezervasyon ve satış görevlisi, Gelir müdürü, İdari, Pazarlama müdürü, Web yöneticisi, İnsan Kaynakları; Odalar için: Kat Hizmetleri Müdürü, Kâhya, Kat Görevlisi; Mutfak için: Yönetici aşçı, Aşçı yardımcısı, Kibrit şefi, Mutfak personeli, Bulaşıkçı; Restoran Odası için: Restoran Müdürü, Maitre, Sommelier, Chef de rang, Commis sala, Runner, Oda servisi; Barlar için: Bar Müdürü, Barmen, Barmen/Barmen, Bar Komiseri; Operasyonel Hizmetler için: Kapıcı, Bakım, Hostes.

Önümüzdeki yaz Club Med turist köylerinde veya Grimaldi Lines gemilerinde çalışmak için iki İşe Alım Günü, 21 Mart Salı günü 10’dan 18’e ve 22 Mart Çarşamba günü 10’dan 12.30’a kadar.

FareTurismo’nun kurucusu ve yöneticisi Ugo Picarelli için, “Etkinlik, 2019’da zaten test edilen yönteme göre Roma Avrupa Üniversitesi’nde üç yıl iptal edildikten sonra, ancak gelişimi için gerekli konuların derinlemesine analizi ile devam ediyor. becerilerin belgelenmesi, uyumsuzluğun azaltılması, mevsimselliğin üstesinden gelinmesi gibi iş sözleşmelerinde iyi bilinen kritikliği belirleyen istihdam”. “FareTurismo, turizmin niceliksel ve niteliksel olarak istihdamı belirleyebilmesi ve aynı zamanda profesyonel gelecekleri için gençler tarafından çok arzu edilen hale gelmesi için yıllık katkısını sağlamayı amaçlıyor”, altını çiziyor.


“Ukrayna’daki salgın, temel gelir ve savaş nedeniyle mevcut durum, bize yaklaşık on binlerce daha az işçinin resmini veriyor, bu nedenle bugün okul ve lisansüstü sisteminde turizm bağlamında reform yapmak her zamankinden daha fazla gerekli. , eğitim yollarının ve Pcto’nun genç insanlar için iş aramada rekabet etmeleri için geçerli bir fırsat olmasını sağlamak ve artık sürekli bir ‘uyumsuzluk’la cezalandırılan şirketler için mevcut standartlara göre yeterli temel eğitime sahip motive olmuş personeli işe alma kesinliği; Yüksek teknik eğitimin güçlendirilmesinin yanı sıra, elde edilen son derece olumlu sonuçlar ve Avrupa parametreleri adına, bizi rakiplerimizden geride gören” diyor.

“Yalnızca iş dünyası ve mesleklerle değil, her şeyden önce meslekle yakın bağlantı içinde yolların kişiselleştirilmesi için lisenin sınırlarını aşmaya başlayarak figürlerin eğitimi yeniden düşünülmeli – uyarıyor” özellikle üniversiteyi tercih etmeyen öğrencilerin hazırlıklarını meslek enstitüleri ve teknisyenlerin tamamlayamadığı, AUS’nin ise eğitim yolları doğrultusunda doğal bir devam, daha doğrusu bir uzmanlık olabileceği bölgeler”.

“Her şeyi olduğu gibi söylemek de adil: Gençler, hem aşırı fedakarlık, uzun saatler ve genellikle tatiller nedeniyle hem de diğer ürünlere kıyasla çok düşük ücret paketleri nedeniyle turizmde çalışmayı ilginç bulmuyor. Ayrıca, sözleşmeli mevsimlik işler güvencesizlik katıyor, herhangi bir gelecek ve profesyonel büyümeyi garanti etmiyor”, diye bitiriyor.