Fotoğraflarını paylaşınca nerede olduğu ortaya çıktı

Fergus

New member
Dünya Kupası’ndaki “şovuyla” tüm dünyaya kendisini tanıtan, sevildiği kadar tenkitlerin de maksadında olan Nusret Gökçe bir daha gündemde.

Salt Bae’nin sahibi Nusret Gökçe’nin Dubai’deki restoranına gelen milyarder bir hanımın fotoğrafı dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Ünlü şefin elleriyle yemek yedirdiği hanımın Interpol’ün hakkında kırmızı bülten çıkardığı, eski Angola Lideri Jose Eduardo dos Santos‘un kızı 49 yaşındaki Isabel dos Santos olduğu ortaya çıktı. Interpol’ün kırmızı bültenle dünyanın her yerinde aradığı Santos’un eğlenceli halleri yansılara niye oldu.


Kaçak milyarderin tatillerinden paylaştığı fotoğraflar ülkesinde fazlaca konuşuluyor.


Interpol’ün hakkında zimmete para geçirme, dolandırıcılık, nüfuz ticareti ve kara para aklama tezleriyle tutuklanması için kırmızı bültenle arama sonucu çıkarttığı Afrika’nın en güçlü bayanı olarak kabul edilen Santos’un toplumsal medyada paylaşılan karesi kısa müddette gündem oldu.


Isabel dos Santos gece hayatına düşkünlüğüyle biliniyor.


2017 yılına kadar 38 yıl karar süren Angola’nın eski lideri Jose Eduardo dos Santos’un idaresi sırasında 5 milyar dolarlık parayı aklamakla suçlanan Isabel dos Santos hakkında memleketler arası tutuklama buyruğu çıkartılmıştı.Interpol’un resmi raporlarına nazaran Santos’un çoğunlukla Portekiz, İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde olduğu belirtiliyor.

Polisin arama sonucuna karşın Santos, lüks seyahatlerine devam ediyor. Son olarak Katar’daki Dünya Kupası’ndaki fotoğraflarını yayınlayan Santos, Nusret Gökçe’nin Dubai’deki restoranında et yerken görüntülendi. Gökçe’nin hanımı elleriyle beslediği anlar Santos’un bir arkadaşının toplumsal medya hesabından paylaşıldı.


Venezuela’da muhalefetin önde gelen isimleri ve toplumsal medya kullanıcıları, ülkelerinde ekonomik kriz yaşandığı bir devirde Devlet Lideri Nicolas Maduro’nun İstanbul’da Nusr-Et isimli lüks bir lokantada yemek yemesine reaksiyon göstermişti.


Venezüela Devlet Lideri Maduro, Nusret’in restoranında yemek yemişti.