Fuarda ustalar, 86 ülkeden 2.550 katılımcı gerçek bir dünya turu için

abastard

New member
Fiera’daki Artigiano’nun yirmi yedinci edisyonu için randevu, 2 Aralık Cumartesi ile 10 Aralık Pazar tarihleri arasında Fieramilano’da (Rho) her gün saat 10.00 ile 22.30 arasında artigianoinfiera.it web sitesinden indirilebilecek ücretsiz bir girişle planlanacak. Ge.Fi başkanı Antonio Intiglietta şöyle açıklıyor: “’Güzelliğin ve iyiliğin yaratıcıları’. Spa Fuar Yönetimi – bu edisyona odaklanmak için seçtiğimiz tema, yani dokuz gün boyunca kendilerini büyük bir evde bulacak olan zanaatkarlarımızın kahramanlığını yinelemek. Fiera’daki Artigiano, hikayelere ve bölgelere kök salmış, insanlığa ve doğaya saygılı, büyük bir yaratıcı yeteneğin onaylanmasıdır. Harika bir mesleğin yolunu seçen genç zanaatkarlara ve girişimcilik başarısı bugün bile kesin olmayan kadınlara özel önem vereceğiz”.

Bu yıl Fiera’daki Artigiano, 2.550 katılımcı (bunlardan 600’den fazlası yeni) ve dünyanın dört bir yanından 86 ülkenin mevcut ve temsil edildiği 8 pavyona (2022’dekinden bir fazla) yayıldı. Fransa’nın zanaatkarları ve kaliteli ürünleriyle öne çıktığı Avrupa’nın yanı sıra İspanya, Avusturya ve Portekiz’in yanı sıra İtalya’nın tamamı tam güçle mevcut. Onur ülkesi, 2 Aralık Cumartesi günü saat 12.00’de Fiera 2023’te Artigiano’nun açılışına ev sahipliği yapacak olan pavyon 5’teki Tunus’tur. Fiera’daki Artigiano, Tunus hükümeti, Union Tunus de l’Industrie, du commerce et de l’artisanat (Utica) ve Federasyon Nationale de l’Artisanat (Fena) ile birlikte yerel sanayiyi desteklemeyi amaçlayan bir işbirliği projesi geliştirecek. ekonomi ve insana yatırım.

Intiglietta, “Tam olarak ekonomik-sosyal ilişkiler ve ilişkiler sayesinde mümkün olan barışın inşasına somut bir katkı sunacağız” diye altını çiziyor Intiglietta. Fas’ın Afrika’daki geniş varlığı, esas olarak kadınların özgürleşmesi ve zor koşullarda çocuklu kadınlara yardımla ilgili iki sosyal projeyle bağlantılı olan Mogador kooperatiflerinin birleşmesi ile doğrulanıyor. Asya’dan, Suudi Arabistan’ın, Fiera’daki Artigiano’da, kırktan fazla zanaatkar firmayı seçen ve Mutfak Sanatı Komisyonu ile ilk Suudi Arabistan için tanıtımını yapan Riyad Kültür Bakanlığı’nın doğrudan himayesi altında mevcut olan geniş sergi varlığını not ediyoruz. Tipik bir restoranla Avrupa’da gastronomi kültürü bir kez daha ortaya çıkıyor.


FAO’nun benzersiz nitelik ve özelliklere sahip özel tarım ürünlerinin tanıtımına yönelik beş yıllık bir program olan ‘Tek Ülke Tek Öncelikli Ürün’ projesi kapsamında, Tarım Bakanlığı’nın doğrudan desteğiyle Vietnam’dan bir grup genç zanaatkar seçildi. . Güney Kore’nin geri dönüşü, Endonezya’nın büyümesi ve doğrudan Çin’den esnaf şirketlerinin geri dönüşü önemli. Yeni özelliklerin arasında, Amerika kıtasından, moda aksesuarları, tekstil, resim ve kahve üretiminde uzmanlaşmış bir grup zanaatkarın, yatırımları çekme ve Panama ihracatını teşvik etme kurumu olan Propanama sayesinde gelen Panama da var. Fiera’daki Artigiano, yeni ülkeler arasında ilk kez yerel işçiliğin en iyi temsilini sunan Ruanda ve Özbekistan’ı ağırlıyor.

Fiera’daki Artigiano, halktan gelen güçlü talep sayesinde artık genişleyen bir pazarı temsil eden organik, vegan ve glütensiz, daha genel olarak ‘iyi yaşamak’ için doğal ürünlerin tanıtımına güçlü bir şekilde odaklanıyor. 214 şirket, çoğunlukla ulusal ve bölgesel düzeyde resmi olarak sertifikalandırılmış organik, vegan ve glütensiz ürünlerle katılacak. Pavyon 6’da organik, vegan ve glutensiz ürünlerde uzmanlaşmış 19 şirketin yer aldığı özel bir alan bulunacak.

Bu yıl da gastronomi sunumu oldukça zengin ve 30 restoran ve 18 lezzet mekanıyla ziyaretçilerin merakını giderecek nitelikte. Napoliten Pizzeria’nın önerileri yenilenirken, aynı zamanda Meksika ve Arjantin mutfağı da yenilenirken, Aosta Vadisi’nin catering hizmeti de ilk kez sahneye çıkıyor ve Avrupa’da ilk kez Suudi Arabistan spesiyaliteleri sunan bir restoran olacak. Mobilya konusunda uzmanlaşmış zanaatkar işletmelerin vitrini olan Vivere la casa, kişiye özel alanların geliştirilmesi ve çağdaş yaşam için çözümler sunan tematik salonlar, moda ve tasarım dünyasına adanmış bir alan olan Atelier Moda & Design gibi tematik salonlar geri döndü. kişiye özel kreasyonlar, zanaatkar mücevher mağazaları ve yenilikçi start-up’lar ile üst düzey. Ve son olarak, hobilere ve dekupaj ve patchwork dahil olmak üzere yaratıcı ve el sanatlarına adanmış, canlı atölyelerin yer aldığı Yaratıcılık Salonu.


6/10 pavyonlarının resepsiyonunda Leolandia tarafından fuarın genç ziyaretçilerine ve ailelerine yönelik birçok hizmetin yer aldığı bir çocuk alanı kurulacak. İtalya’nın en sevilen parkının büyülü atmosferinde miniklerin 12.00’den 18.00’e kadar tam bir güvenlik içinde eğlenebilecekleri ‘Leolandia in Fiera’ birçok gösteri ve hizmetle canlandırılıyor. Ayrıca 4-7 yaş arası çocuklar için gösteri ve atölyelerin yapıldığı, 0-36 ay arası çocuklar için (ebeveyn eşliğinde) olmak üzere iki oyun alanı da bulunmaktadır.

Bu yıl da Artigiano in Fiera reklam kampanyası, Ied Milan ile birlikte, aralarında Grafik Tasarım, İllüstrasyon ve Animasyon öğrencilerinin de bulunduğu ve 27 sanat eseriyle etkinlik vizyonlarını öneren 13 gencin katıldığı bir yarışma aracılığıyla oluşturuldu. Seçilen poster, aslen Valeggio sul Mincio’lu olan 24 yaşındaki genç tasarımcı Lara Montresor tarafından imzalandı. Etkinliğe ulaşmak için ana ulaşım araçları M1 metro hattı (Rho Fiera durağı), demiryolu bağlantı hatları (Trenord) ve yüksek hızlı hat (Italo) olmaya devam ediyor. Toplam park yeri kapasitesi 10.000’den fazla park yeri olacaktır.

Pavilyon 1/3 resepsiyonunda Poste Italiane ile yapılan anlaşma sayesinde Fiera Artigiano’dan yapacağınız alışverişlerde eve teslim hizmetini talep etmeniz mümkün. 9 Euro’dan başlayan fiyatlar, eşyaların ağırlığına ve boyutuna göre değişiyor. Fiera’daki Artigiano’ya giriş ücretsizdir: her ziyaretçi, birkaç basit tıklamayla artigianoinfiera.it web sitesinden geçiş kartını alabilir. Önceki sürümlerin ziyaretçileri ve çevrimiçi platformun müşterileri, e-posta adreslerinde ücretsiz geçiş hakkını zaten almış durumdalar. Daha fazla ayrıntı ve güncellemeler artigianoinfiera.it resmi web sitesinde mevcuttur.