İnovasyon, De Felice (Protom) B20’de: “G20 liderleri dijital uçurumu kapatmak için çalışıyor”

abastard

New member
“G20 liderlerinin, dünyanın her yerinde internete eşit erişimi iyileştirerek dijital uçurumu kapatmak ve bağlanabilirliği evrensel bir hak olarak desteklemek için çalışması hayati önem taşıyor. Teknoloji enerji açısından nötr değildir ve sürdürülebilir olmalıdır. Birinin diğerini tamamladığı yeni bir sürdürülebilir dünyanın sınırlarını yaratmak için dijital ve döngüsel ekonominin bir araya geldiği bir ‘dijital döngüsel’ ekonomiye ulaşmalıyız.” Bu, bugün Hindistan’da konuşan Protom’un kurucusu Fabio De Felice tarafından ifade edildi. girişimcinin 2017’den beri üyesi olduğu G20 iş forumu olan B20’nin Dijital dönüşüm zirvesinin ‘Dijital uçurumu aşmak’ açılış oturumunda Yeni Delhi’de. B20, 2021’de Confindustria tarafından düzenlenen İtalya’da gerçekleşti. Emma Marcegaglia’nın rehberliği.

De Felice tarafından kurulan şirket, inovasyon alanında İtalya’daki ilk kti (İtalyan bilgi ve teknoloji yoğun şirket) ve bir referans noktasıdır; son iki yılda 6 patent aldı ve şimdiden yenilikçi teknolojilerini verdiği iki yeni şirketi bünyesine kattı: Scuolab ve Protom robotics, ilki edutech alanında, ikincisi sosyal robotik sektöründe faaliyet gösteriyor. Müşterileri arasında Abb E-Mob, Enersys, Leonardo, Airbus, Atr, Hitachi Rail, Accenture, Ntt Data, Gi Group gibi şirketler bulunmaktadır. Napoli ve Milano ofisleri arasında 280’den fazla kişi çalışan Protom’un cirosu 2022’de 40 milyon avroya ulaştı ve 2025’e yönelik büyüme tahminleri yüzde 30’un üzerinde.

“Öncelikler – De Felice’yi açıklıyor – ve B20’nin Hindistan başkanlığının bunları hedeflemesi gerekiyor. Sabit ve mobil ağlar ve uydu geniş bant aracılığıyla yüksek kaliteli, yüksek hızlı ve güvenilir İnternet erişimini garanti etmek için koşullar yaratılmalıdır. Öncelik, herkese eşit fırsat sunan eğitim için öğrenme yöntemleri geliştirerek dijital okuryazarlığı ve beceri açığını ele almaktır. B20 ülkeleri tarafından yönetilen, ortak bir dijital eğitim ve etkinliğini ölçmek için bir dijital okuryazarlık endeksi geliştirerek okullar ve üniversiteler için kapsamlı bir plan, müfredatta belirli değişiklikleri içeren”. Buna paralel olarak, G20 ülkelerinin, dijital becerilere sahip işçilere yönelik talebi karşılamak ve haritalama, izleme ve tahmin sistemlerini kullanarak yetişkinlerin, özellikle savunmasız gruplar için dijital becerilerini geliştirmek için insan sermayesinin sürekli olarak yeniden eğitilmesini hesaba katması gerektiğini belirtiyor. ileri görüşlü becerileri yükseltme/yeniden beceri kazandırma girişimlerine dahil edin”.


Şirketlerin dijitalleşmesi konusunda önde gelen İtalyan uzmanlardan biri ve Napoli Parthenope Üniversitesi’nde endüstriyel tesis mühendisliği profesörü olan De Felice, ardından dikkatleri şirketlerin büyümesini engelleyen konulara çevirdi.

Girişimci, “G20 ülkelerinin, yenilikçi finansman planlarından yararlanarak şirketlerin kendi ülkeleri dışında bile büyüyebilmelerine olanak tanıyan ileriye dönük bir yasal ve düzenleyici ortam ve dijital bir ekosistem oluşturmak için çalışması çok önemlidir” diyor. ülkeler, dijital ve tamamlayıcı teknolojilerin ve hizmetlerin benimsenmesi için küçük ve orta ölçekli işletmelerin sürdürülebilir finans araçlarına erişimini kolaylaştırmak için çabalarını artırmalıdır”.

De Felice daha sonra küresel standartları kurumsallaştırmanın önemine odaklandı. “G20 ülkeleri, her biri kendi egemenliğine ve teknolojik bağımsızlığına odaklanırken, küresel standartların ve normların kurumsallaşmasını sağlamalı ve siber güvenlik düzenlemelerini uyumlaştırarak ve çok taraflı ortaklıklar yoluyla da bu alandaki beceri boşluklarını kapatarak dijitale olan güveni teşvik etmelidir. Giorgia Meloni liderliğindeki İtalyan hükümeti bu yönde ilerleyebilir”.