“Kadın girişimciler için hem zorluk hem fırsat”

abastard

New member
“Ağırlama endüstrisinde, kadın girişimciler sıklıkla toplumsal cinsiyet stereotiplerinin üstesinden gelmek zorundadır. Stratejimize benzersiz bakış açıları getiren eklektik bir ekip oluşturarak çeşitliliği bir fırsat olarak benimsedim.” Böylece, İtalyan panoramasının ana otel gruplarından biri olan Floransa'nın FH55 Hotels grubunun ortağı Silvia Bianchi Degl'Innocenti, kadın girişimcilerin otel sektöründe karşılaştığı zorlukları, profesyonel yolunu ve geleceğine dair vizyonunu anlatıyor. otel endüstrisi. Adanmışlık ve yenilikle karşı karşıya kalınan bir zorluk. Silvia Bianchi Degl'Innocenti'nin vizyonu, hizmet ve sürdürülebilirlik tutkusuna odaklanan bir kurumsal kültürü şekillendirdiği için FH55 Oteller Grubu'nun büyümesine ve başarısına önemli ölçüde katkıda bulundu. Bu ayırt edici kültür, benzersiz konuk deneyimleri sunarak grubun sektörde kendisini farklılaştırmasına olanak tanıdı.

“Beni harekete geçiren şeyin, insanların kendilerini gerçekten evlerindeymiş gibi hissedecekleri sıcak ortamlar yaratma tutkusu olduğunu söylüyor. Misafirperverliği bir sanat formu, misafirler için unutulmaz deneyimler yaratmanın ve yerel topluluğa katkıda bulunmanın bir yolu olarak görüyorum. Konukseverlik tutkusu, Olağanüstü hizmetler sunma vizyonu ve sektör üzerinde olumlu bir etki bırakma isteği benim için temel motivasyon kaynaklarıdır.” Girişimci yaklaşımı, liderliği altındaki dört otel yapısına katma değer kazandırdı ve çalışma ekiplerinde bile çeşitliliği ve katılımı teşvik etti. Onun empatisi ve detaylara olan ilgisi, konukların sadakatini oluşturan kişiselleştirilmiş ve özenli hizmete dönüşüyor.

Silvia Bianchi Degl'Innocenti, “Zorluklar kılık değiştirmiş fırsatlardır. Bu zorluklar beni değerimi kanıtlamaya motive etti. Eğitime yatırım yaptım, otel endüstrisi hakkında öğrenebileceğim her şeyi öğrendim ve öne çıkmamı sağlayacak beceriler edindim” diye altını çiziyor. Konuk ağırlamada özgünlüğün, misafirler için benzersiz ve unutulmaz bir deneyim yaratmanın temeli olduğunu düşünüyoruz.

“Konfor ve kalitenin yanı sıra özgünlüğün de önemli olduğuna inanıyorum. Misafirlerimizin sonsuza kadar hatırlayacakları deneyimler yaşamasını istiyorum. Bir kadın, her misafirinin konaklamasını olağanüstü bir deneyime dönüştürmek için empati, yaratıcılık ve özel bir hassasiyet getirebilir “, diye temin ediyor.

Kadın girişimciliğindeki girişimleri, diğer kadınları konaklama endüstrisinde kariyer yapmaları için desteklemeyi ve onlara ilham vermeyi amaçlıyor. “Ağırlama endüstrisindeki diğer kadınları desteklemek ve onlara ilham vermek, daha güçlü ve daha kapsayıcı bir topluluk yaratılmasına yardımcı olabilir, kadınların kendilerine inanmalarını ve girişimcilik potansiyellerini tam olarak gerçekleştirmelerini sağlayabilir” diye vurguluyor. Silvia Bianchi Degl'Innocenti, her ekip üyesinin güçlü yanlarından yararlanarak ve tartışmaya açık bir çalışma ortamı yaratarak FH55 Oteller Grubu içinde işbirliğine dayalı ilişkiler kurdu ve sürdürdü. Eşitlik ve uyum yaklaşımını teşvik ederek herkesin kendini değerli hissettiği ve katkıda bulunmaya motive olduğu bir ortam yarattı.

Müşteri geri bildirimlerini aktif olarak dinlemeye ve böylece genel müşteri deneyimini iyileştirmek için en uygun iş stratejilerini uyarlamaya odaklandı. Perspektiflerin, geçmişlerin ve bakış açılarının çeşitliliğini benimseyen, hem konuklara hem de çalışanlara fayda sağlayan yaratıcı ve yenilikçi çözümlere yol açan bir şirket kültürünü teşvik etti. Geleceğe baktığımızda, FH55 Oteller Grubu içindeki sürdürülebilir uygulamaları daha da geliştirmeyi, çevresel etkiyi azaltmayı ve kurumsal sosyal sorumluluğu teşvik etmeyi amaçlıyor. Grubun geleceğini şekillendirmeye devam edecek ve otel endüstrisini bir bütün olarak olumlu yönde etkileyecek bir vizyon.