Marco Biagi, oğlu Lorenzo: “Bugün onun cinayetiyle aynı iklim, gerilimi tırmandırmayın”

abastard

New member
İşle ilgili konularda, “Babanın öldürüldüğü sırada var olan iklim bugün hala orada ve nasıl. Ne yazık ki, sosyal gerilimler bugün hala var. Ve bu nedenle, siyasi dünyanın değil, siyasi dünyanın çok önemli olduğuna inanıyorum. yalnızca, öfkeye yer bırakmadan belirli bir türden tonları koruyun”. 19 Mart 2002’de Bologna’da Kızıl Tugaylar tarafından öldürülen işçi avukatı Marco’nun oğlu Lorenzo Biagi, bu öğleden sonra ‘Diciottominuti – işçi danışmanları’ kategorisindeki web TV’de güncel olaylara bir bakış özel bölümünde konuşuyor. Marco Biagi’nin 30/2003 sayılı Kanundan yirmi yıl sonra reformların uygulanmasındaki düşüncesinin güncel olaylarına.

“Babamla ilgili anım mı? 13 yaşındaydım – devam etti Lorenzo Biagi- o öldüğünde ona çok bağlıydım, birçok iş taahhüdüne rağmen oradaydı. 13 yıl boyunca ona sahip olacak kadar şanslıydım. o, özlediğim “insan yönüdür. Ölümünden hemen sonra, öne sürdüğü fikirler üzerinde büyük bir mücadele olduğunu anlamaya başladım. Fikirlerini büyük bir cesaret ve kararlılıkla benim gibi düşünmeyen herkese saygıyla ileriye taşımak ondan öğrenilen en büyük derstir.”

“Babam bu yıllardaki emek reformları hakkında ne derdi? Kimse ayrıntılı olarak bilemez -Lorenzo altını çizdi- ama proje sözleşmelerinin kaldırılmasına özellikle katılmayacağını düşünüyorum. Bu yıllardaki reformlarda, örneğin işler bile hareket ediyor, bazı yönlerden babamın fikirleri ve sezgileri diğerlerinde daha az benimsendi.’Beyaz Kitabını’ okurken, yer alan dinamikleri önceden çok iyi anlamış bir kişi fikrini aldım. işçi Statüsünden iş Statüsüne geçiş”.

Lorenzo Biagi’nin tanıklığı çok önemli. “Okullarda babamın işinden bahsederim, onun gibi bir Devlet hizmetkarı figürünü diğerlerinden daha çok bilmesi ve tanıması gerekenler onlar -diye açıkladı-. Bana her zaman birçok soru sorun “Ancak en çok ‘hissettiğim’ an, onu anmak için her yıl 19 Mart’ta Bologna’da yaptığımız bisiklet yolculuğu. O akşam kullandığı bisikletin aynısını kullanıyorum, en heyecanlı an bu” dedi.

Ve Roma ‘Sapienza’da iş hukuku profesörü olan iş avukatı Arturo Maresca da iş danışmanları tarafından istenen randevuda konuştu. “Marco Biagi, iş hukukunun evrimi ve modernizasyonu üzerinde belirleyici bir etkiye sahipti, çünkü Treu paketinden türetilen bu ilk göstergeleri daha da geliştirdi. Marco Biagi’nin dürtüsü, fikri ve tutkusu olmasaydı, bizim İş kanunu, bazıları tarafından takdir edilen ve diğerleri tarafından eleştirilen, ancak kesinlikle iş kanununu değiştiren bu evrime sahip olamazdı” dedi.

Ve Roma’daki ‘Sapienza’da İş Hukuku Profesörü olan iş hukuku avukatı Michel Martone için, “Marco Biagi’nin ‘Beyaz Kitap’ı, işgücü piyasamızın organik reformuna yönelik en iddialı girişimi temsil ediyordu. Çünkü Biagi, diğer hukuk sistemleri hakkında büyük bilgiye sahipti ve büyük ideolojik çatışmaların olduğu zamanlarda pragmatik olma ve bizim de dahil olduğumuz, nüfusun daha zayıf kesimlerinin birçok sorununu çözme yeteneğine sahipti. çok sık unutur,” diye bitirdi.