Mühendislik, Exprivia’ya karşı yönetilen hacker saldırısı

abastard

New member
Süreçlerin dijitalleştirilmesinde lider olan Engineering, Exprivia’ya yönelik bir hacker saldırısını yönettiğini duyurdu., Mühendislik’in bazı teknolojik altyapı yönetimi faaliyetleri ile ilgili hizmetler sunduğu bir şirkettir. Mühendislik çevresini hiçbir şekilde etkilemeyen saldırı, Exprivia’da kullanımda olan bir erişim kimlik bilgisinin saldırganlar tarafından yasa dışı kullanımı.

Olay şuydu: hemen kontrol altına alındı ve münhasıran uygun şekilde ayrılmış Exprivia çevresi ile ilgiliydi. Mühendislik ayrıca, olayın tanımlanmasının ardından, yönetim sürecini anında etkinleştirdiğini ve Exprivia’yı desteklemek için bir müdahale ekibi atadığını, 7/24 uzman personel ve olayı çözmek için gerekli araçları sağladığını belirtir.

Kapsamlı analizler daha fazla tavizi ortadan kaldırdı. Veriler tamamen güvenli bir şekilde geri yüklendi. Müşteriler veya kişisel veriler için hiçbir risk olmamıştır ve herhangi bir veri hırsızlığı gerçekleşmemiştir. Mühendislik, 20 petabayttan fazla veriyi koruma yeteneğine sahip 300’den fazla uzmanın bulunduğu bir siber güvenlik mükemmeliyet merkezine güveniyor. Mühendislik, uluslararası en iyi uygulamalar doğrultusunda, kendisi ve müşterileri için tehditlere ve ihlal girişimlerine karşı koymayı amaçlayan en iyi teknik ve organizasyonel önlemleri sağlamaya sürekli olarak kendini adamıştır.