“Promotörlerden bisikletçilere kadar 35 binin üzerinde iş fırsatı ağacın altında”

abastard

New member
Noel nedeniyle Kasım-Aralık 2023 iki aylık dönemde iş bulma kurumlarının sunduğu 35 binden fazla fırsat var. Satış çalışanları, tanıtımcılar, görsel satıcılar, depo çalışanları, sürücüler ve yolcular. Daha sonra Noel etkinlikleri için aşçılara, garsonlara, dekoratörlere ve göstericilere yardım edersiniz. Bunlar, Noel 2023’e göre iş dünyasında en çok aranan 30 profesyonel figürden bazılarıdır ve 3 farklı kategoriye ayrılmıştır: satış ve ilgili hizmetlerdeki 10 meslek, sipariş yönetimi, lojistik ve taşımacılık sektörlerindeki 10 meslek ve kurulum, etkinlik oluşturma, ağırlama ve catering faaliyetlerindeki 10 meslek.

Ulusal İstihdam Büroları Birliği Gözlemevi Assolavoro Datalab tarafından sektördeki veriler ve nitelikli üçüncü taraf kaynaklar (Excelsior, Linkedin, Trovit, Indeed) üzerinde gerçekleştirilen bir anketten ortaya çıkan şey budur.

Özellikle satış ve ilgili hizmetlerde, dijital asistanlar, tanıtımcılar, gişe memurları, raf çalışanları ve departman arka ofis çalışanları dahil olmak üzere satış asistanlarına yönelik yüksek düzeyde talep var. Sipariş yönetimi, lojistik ve taşımacılık sektörü, özellikle sipariş toplayıcılar, ayrıca e-ticaret, toplama çalışanları, forklift sürücüleri, kuryeler ve teslimat sürücüleri için çok sayıda fırsat sunmaktadır.


Kış tatillerinin yoğunlaştığı göz önüne alındığında, barmen, kafeterya işçileri ve mutfak işçileri gibi otelcilik ve catering faaliyetleriyle bağlantılı mesleklere yönelik taleplerde de bir patlama yaşanıyor. Noel döneminde talep edilen profiller arasında dekoratörler, aydınlatma çalışanları, Noel evi ve stant montajcıları gibi enstalasyon konusunda uzmanlaşmış teknik ve sanatsal figürler de yer alıyor. Alışveriş merkezleri, zincir mağazalar ve hatta bireysel satış noktaları, Noel Baba ve diğer Noel figürlerinin rolünü oynayarak Noel atmosferini canlandırarak yetişkinleri ve çocukları eğlendirebilecek personel arıyor.

Bunlar genellikle vardiyalarda ve tatillerde çalışmaya hazır olmayı, çalışma saatlerinde esnekliği ve en az bir yabancı dili iyi derecede bilmeyi gerektiren pozisyonlardır.

Bunlar çoğunlukla geçici iş sözleşmeleridir; yani, istihdam edilen işe özgü koruma ve ücretlendirmeyi içeren ve – sabit süreli olanlar için – iş ilişkisinin sonunda yeniden istihdam için çifte fırsat sunan sözleşmelerdir. Başvuru için bireysel istihdam bürolarına başvurabilirsiniz. Çalışma Bakanlığı’nın özel sicilinde akredite olan iş bulma kurumlarının ana şubelerinin listesi Assolavoro web sitesinde mevcuttur.