Taxman, Cuzzilla (Cida): “Vergi kaçakçılığıyla mücadele için vergi mükellefi ile ilişkiyi yeniden dengelemek”

abastard

New member
“Modası geçmiş bir vergi sistemini kökten değiştirmek amacıyla vergi reformuna izin veren yasanın önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu’nda onaylanmasını alkışlıyoruz. Vergi memuru, ekonomimiz için önemli bir itici güçtür ve modası geçmiş bir vergi sistemine bağlı kalamayız. Vergi kaçakçılığını önlemek için vergi mükellefi ile vergi memuru arasındaki ilişkiyi yeniden dengeleyen ve çalışanları ve emeklileri sistemin merkezine yerleştiren yapılandırılmış bir reforma ihtiyacımız var”. Cida’nın başkanı Stefano Cuzzilla bunu açıklıyor.

“Son aylarda – diye açıklıyor Cuzzilla – Itinerari Previdenziali tarafından işlenen veriler sayesinde, 2020’de üretilen ve 2021’de Irpef amaçları için beyan edilen toplam gelirin 865.074 milyar olduğunu ve elde edilen Irpef gelirinin 164.36 milyar olduğunu gösterdik. Bir önceki yıla göre %4,75 arttı. Beyan edenler de azaldı (41.180.529) ve en az 1 euro kişisel gelir vergisi ödeyen vergi mükellefleri, 2008’den bu yana kaydedilen en düşük değer olan 30.327.388’e düştü”, diye devam ediyor Cuzzilla.

“Son olarak, vergi yükünün çoğunu taşıyan vergi mükelleflerinin yüzdesi düştü: İtalyanların neredeyse yarısı (%49,15) gelir beyanında bulunmazken, vergi mükellefleri arasında 35.000 Euro’dan yukarı geliri olan vergi mükelleflerinin %12,99’luk küçük bir kısmı var. tek başına kişisel gelir vergisinin %59,95’ini ödeyin. Umarım Hükümet, verginin yapısını basitleştirmek ve rasyonalize etmek, vergi yükünü kademeli olarak azaltmak ve aynı zamanda kademeliliği korumak amacıyla reform metninde bunu dikkate alır ve kamu maliyesi dengesinin sağlanması ve vergi kaçakçılığıyla mücadele tedbirlerinin kararlılıkla sürdürülmesidir” dedi. “Biz Cida olarak kendimizi Hükümetin hizmetine sunduk ve destekleyici veri ve analizler sağlayarak işbirliği yapmaya hazırız; “, diye bitiriyor.