Üniversite ve Lum öğrencilerinden oluşan ekip 2024 Proje yönetimi yarışmasını kazandı

abastard

New member
Claudia Lamorgese, Martina Sozio, Gianfranco Pio Manelli ve Davide Ceglie'den oluşan Lum Üniversitesi 'Giuseppe Degennaro' öğrencileri ekibi, Pmi – Proje yönetimi enstitüsü – Güney İtalya bölümü tarafından desteklenen bir yarışma olan Project Management Challenge 2024'ün finalini kazandı. Napoli Parthenope Üniversitesi'nde düzenlendi. Profesör Giustina Secundo ve Doktor Domenica Barile tarafından düzenlenen Proje Yönetimi dersi (Ekonomi ve Yönetim alanında Lisans dersi, Profesör Filippo Vitolla tarafından koordine edilen ve Profesör Candida Bussoli tarafından yönetilen) öğrencileri, bir Dijital İnsan prototipi, yani sanal bir bilgisayar geliştirdiler ve sundular. Üretken yapay zekayı kullanarak öğrencilere öğrenme için gerçek bir dijital sığınak yaratarak eğitim yollarına devam etme fırsatı sunan öğretmen.

KOBİ uzmanlarından oluşan jüri, Ukrayna'daki savaştan etkilenen öğrencilerin sürekli eğitimini garanti altına alacak yenilikçi bir çözüm olan IDIA (Bilgi, Yaygınlaştırma ve İstihbarat Başarısı) adlı projeye karar verdi.

Secundo, “Sadece dersler sırasında öğrenilen standart metodolojilerin nasıl kullanılacağını bilmekle kalmayıp, aynı zamanda güçlü bir sosyal etkiye sahip yenilikçi bir proje fikri hayal eden, uyumlu ve kararlı bir ekibin azmi kazandı” diye açıklıyor. Ukraynalı meslektaşlarına yönelik dayanışma ve herkesin dokunulmaz eğitim hakkına yanıt verme kararlılığı, Lum Üniversitesi ekibinin olgunluğunu ve kurumlar ve iş dünyasıyla etkileşime dayalı deneyimsel öğretimin değerini gösterdi.”