Yatırım Finansman, ‘Model Portföyü’nü Güncelledi…

Yahya

New member
Yatırım Finansman, ‘Model Portföyü’nü güncelledi. Buna nazaran BIMAS’ı portföyünden çıkardı. Yatırım Finansman’ın değerlendirmesi şöyleki;

“BIMAS’ı model portföyden çıkarıyoruz. Model portföyümüzde yer alan ziyan kes düzeneği niçiniyle BIMAS’ı portföyden çıkarıyoruz. Hisseyi temel olarak beğenmeye devam ediyoruz ve 2023 varsayımı F/K çarpanının 7.0x düzeyinde olduğunu dikkate alarak orta-uzun vade için değerlemesinin cazip olmaya devam ettiğini kıymetlendiriyoruz.

Model Portföyümüz yılbaşından bu yana %240 yükselirken, birebir periyotta BIST-100 Endeksi %172 artış göstermiştir.

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri içinde imzalanacak yatırım danışmanlığı kontratı çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu niçinle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yatırım Finansman